21 lutego 2021, niedziela

Spotkanie online ze strażakiem

W dniu  19.02.2021r.  uczniowie  klasy VIc uczestniczyli  w spotkaniu online ze  strażakiem p. Dariuszem Konończukiem.  Tematem  spotkania  było  przybliżenie  uczniom  pracy  strażaka  oraz  działalności  Ochotniczej Straży  Pożarnej  w Gródku.

Uczniowie  dowiedzieli  się, że  praca  strażaka  jest  ciężka  i  trudna, czasami  bardzo  niebezpieczna.  Poznali  jego  zadania  i  obowiązki  oraz  dowiedzieli  się, jakie  predyspozycje  powinien  posiadać  kandydat  na  strażaka.  W trakcie spotkania pan Darek zaprezentował dzieciom prezentację, na podstawie, której omawiał różne zagadnienia. Uczniowie  zobaczyli, jak  wygląda  strój  strażaka  gotowego  do  akcji, sprzęt  ratowniczy   i  gaśniczy  wykorzystywany  do  ratowania  ludzkiego  życia.

Strażak  przekazał uczniom wiele cennych informacji na temat przestrzegania zasad bezpieczeństwa. Od samego początku spotkania uczniowie z dużą uwagą i zainteresowaniem słuchali pana strażaka, zadawały również mnóstwo ciekawych i zaskakujących pytań. Jednym z zapytań było: “Czy możliwe jest powstanie młodzieżowej drużyny strażackiej?, na które gość odpowiedział twierdząco.

Na zakończenie pan Darek pozdrowił wszystkie dzieci od swoich kolegów strażaków i przekazał im zaproszenie do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku.

~ copyright © 2004-2021 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~