1 marca 2021, poniedziałek

Zakręcona Zbiórka!

W piątek 26 lutego przekazaliśmy nakrętki, które Szkolne Koło Młodszego Wolontariatu zbierało dla Krzysia Badowiec. Chłopiec choruje na nieuleczalną, śmiertelną chorobę mukowiscydozę. Jest to jedna z chorób rzadkich.

Dnia  28 lutego odchodzimy Światowy Dzień Chorób Rzadkich, dzień solidarności z osobami zmagającymi się z tymi chorobami oraz ich rodzinami. Dzień ten kończy kampanię społeczną „XX Ogólnopolski Tydzień Mukowiscydozy” organizowaną przez Fundację MATIO. Kampania poświęcona była upowszechnianiu wiedzy o mukowiscydozie, jej objawach, diagnozowaniu oraz możliwościach godnego i dłuższego życia z tą chorobą.

Serdecznie dziękujemy dzieciom, rodzicom oraz wszystkim osobom, które włączyły się w "Zakręconą zbiórkę" dla Krzysia Badowiec.

Zachęcamy do dalszego zbierania nakrętek oraz przynoszenia ich do szkoły i pozostawiania  w wyznaczonym miejscu (przedsionek przy wejściu od ul. Fabrycznej).

Opiekunowie wolontariatu Alina Gościk, Monika Jaroszuk

~ copyright © 2004-2021 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~