ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 304899 / dziś: 61 / teraz: 5


Aktualności3 marca 2021, środa

Klasa 2b z wizytą w szkolnej bibliotece 

 

2 marca 2021r. uczniowie klasy 2b odwiedzili szkolną bibliotekę. Przed wizytą przypomnieliśmy zasady zachowania obowiązujące wszystkich korzystających z tego magicznego miejsca.                                                                         

 

Pani Krysia, która nas powitała,  przekazała nam wiele ciekawych informacji. Dowiedzieliśmy się, iż w bibliotece jest ponad 23 tysiące egzemplarzy książek. Ta liczba oczywiście zwiększała się w ciągu wielu lat i jest zasługują obu Pań bibliotekarek, które w różny sposób starały się pozyskiwać coraz to nowe książki prowadząc m.in. zbiórkę makulatury i współpracując z różnymi wydawnictwami. Poznaliśmy znaczenia pojęć: ,,katalog alfabetyczny, katalog rzeczowy i katalog elektroniczny”. Dzięki nim możliwe jest szybkie znalezienie książki, którą chcemy wypożyczyć. Inaczej byłoby to wręcz niemożliwe wśród tylu tytułów. Pani Krysia oprowadziła nas pomiędzy półkami uginającymi się pod ciężarem książek i wskazując nazwy różnych działów tematycznych. Pokazała słowniki, encyklopedie, atlasy, poradniki, z których możemy korzystać na miejscu w kąciku czytelniczym. Zachęcała gorąco do czytania. Każdy otrzymał kartę do wykonania minimetryczki swojej ulubionej książki.                                                                       

 

Uczniowie mieli też okazję przeprowadzić wywiad z Panią bibliotekarką. A oto niektóre z zadanych pytań: Od ilu lat pracuje Pani w szkolnej bibliotece? Dlaczego wybrała Pani taki zawód? Jaka jest Pani ulubiona książka? Jaką szkołę Pani ukończyła? Czy chciałaby Pani napisać kiedyś książkę? Jaka jest najstarsza książka w bibliotece?               

 

Dziękujemy bardzo za wspaniałą lekcję (na pewno nie ostatnią)

 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć


Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2021 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~