饾樉饾櫙饾櫘 饾櫒饾櫎饾櫂饾櫈饾櫀饾櫋 饾櫌饾櫄饾櫃饾櫈饾櫀 饾櫌饾櫎饾櫆饾櫀台 饾櫁饾櫘饾櫂虂 饾櫓饾櫎饾櫊饾櫒饾櫘饾櫂饾櫙饾櫍饾櫄?

Odpowied藕 na powy偶sze pytanie otrzymali uczniowie klas 4 -8 Szko艂y Podstawowej w Gr贸dku 19 marca podczas lekcji w sali kinowej w GCK. Zaj臋cia realizowano w ramach programu profilaktyczno-wychowawczego zorganizowanego przez Centrum Edukacji Filmowej 鈥 Lekcja w kinie. Spotkanie prowadzi艂a zawodowa aktorka Pani Katarzyna Osipuk. Posi艂kuj膮c si臋 scenami z r贸偶nych zagranicznych film贸w, obrazami i elementami kampanii spo艂ecznych, wyja艣ni艂a uczniom takie toksyczne zjawiska zwi膮zane z mediami spo艂eczno艣ciowymi, jak: catfishig, cyberbullying, multitasking, prokrastynacja czy ba艅ka mydlana. Uczniowie otrzymali r贸wnie偶 wskaz贸wki, co robi膰, 偶eby media spo艂eczno艣ciowe nie wp艂ywa艂y negatywnie na ich 偶ycie . W trakcie spotkania mieli te偶 mo偶liwo艣膰 wypowiadania si臋 i aktywnego uczestniczenia w pokazie. By艂a tak偶e mowa o szukaniu pomocy w sytuacji zagro偶enia 偶ycia, zdrowia i zach臋ta do skorzystania w贸wczas z telefonu zaufania dla dzieci i m艂odzie偶y 116 111.pl

Po wyk艂adzie odby艂a si臋 projekcja filmu pod tytu艂em 鈥濪ancing Queen鈥 kt贸ry porusza艂 wa偶ne i uniwersalne tematy dla m艂odzie偶y, takie jak relacje r贸wie艣nicze i rodzinne, samoakceptacja, przyja藕艅, wiara we w艂asne si艂y, rozwijanie swoich pasji. Ta inspiruj膮ca opowie艣膰 o przezwyci臋偶aniu s艂abo艣ci i determinacji porywa m艂odszych i starszych widz贸w, r贸wnie偶 za spraw膮 piosenek ABBY. To udana pr贸ba elektryzuj膮cego filmu tanecznego dla m艂odych odbiorc贸w, inspirowana takimi klasykami jak Dirty Dancing czy Billy Elliot.

Udzia艂 w takich zaj臋ciach by艂 niepowtarzaln膮 okazj膮, do zdobycia niezb臋dnej wiedzy na temat zagro偶e艅, jakie niesie za sob膮, nieumiej臋tne korzystanie z Internetu. By艂 jednocze艣nie kursem bezpiecznego poruszania si臋 w wirtualnym 艣wiecie.

Uczniowie bardzo pozytywnie ocenili lekcj臋 w kinie. Szczeg贸lnie entuzjastycznie wypowiadali si臋 na temat multimedialnego wyk艂adu.

Dzi臋kujemy p. Katarzynie Osipiuk, aktorce Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu, za przekazan膮 wiedz臋.

Dzi臋kujemy p. 艁ukaszowi Martyniuk- przedstawicielowi Lekcja w Kinie oraz p. Monice Bernat, koordynatorce realizacji i p. Mariuszowi Antas, operatorowi filmowemu z Centrum Edukacji Filmowej za profesjonalizm.

Dzi臋kujemy p. Magdalenie 艁otysz Dyrektor GCK w Gr贸dku za udost臋pnienie sali kinowej.

Dzi臋kujemy p. Wies艂awowi Kulesza, W贸jtowi Gminy Gr贸dek oraz p. Agnieszce Lisowskiej, przewodnicz膮cej Gminnej Komisji Rozwi膮zywania Problem贸w Alkoholowych w Gr贸dku za sfinansowanie zadania Profilaktyczna Lekcja w Kinie: 鈥濩ZY SOCIAL MEDIA MOG膭 BY膯 TOKSYCZNE鈥 鈥 warsztaty.

Koordynatorzy: Alina Go艣cik, Monika Jaroszuk, Iwona Lech