𝙈Ł𝙊𝘿𝘼 𝙐𝙇𝙏𝙍𝘼 𝟮𝟬𝟮𝟲

W sobotę 23 maja nasi uczniowie pod opieką nauczycieli Aliny Gościk, Małgorzaty Wirkowskiej, Emilii Szatałowicz i Marcina Józwowicza wzięli udział w zorganizowanym wyjeździe na mecz Ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin. Głównym celem było wspólne kibicowanie ulubionemu klubowi Jagiellonii Białystok podczas walki o medal Mistrzostw Polski. Wspaniała gra naszych piłkarzy przyniosła zwycięstwo 1:0 i brązowy medal w sezonie 2025/ 2026 oraz awans do Ligi Europy.

W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie z różnych szkół województwa podlaskiego, co stworzyło doskonałą okazję do poznania nowych osób, wspólnego przeżywania sportowych emocji oraz budowania relacji opartych na pasji do sportu i kibicowania.

Atmosfera podczas wyjazdu była pełna energii, radości i pozytywnych emocji. Uczniowie mogli poczuć wyjątkowy klimat sportowego wydarzenia oraz przekonać się, jak ważne jest wspólne wsparcie dla drużyny. Tego typu inicjatywy pokazują, że sport potrafi łączyć ludzi, integrować młodzież i tworzyć niezapomniane wspomnienia.
𝙎𝙚𝙧𝙙𝙚𝙘𝙯𝙣𝙞𝙚 𝙙𝙯𝙞𝙚̨𝙠𝙪𝙟𝙚̨ 𝙙𝙡𝙖 𝙋𝙖𝙣𝙖 𝙋𝙞𝙤𝙩𝙧𝙖 𝙎𝙖𝙬𝙘𝙯𝙪𝙠𝙖, 𝙠𝙩𝙤́𝙧𝙮 𝙘𝙖ł𝙮𝙢 𝙨𝙬𝙤𝙞𝙢 𝙨𝙚𝙧𝙘𝙚𝙢 𝙯𝙖𝙖𝙣𝙜𝙖𝙯̇𝙤𝙬𝙖ł 𝙨𝙞𝙚̨ 𝙬 𝙩𝙤 𝙬𝙮𝙙𝙖𝙧𝙯𝙚𝙣𝙞𝙚. 𝙏𝙤 𝙙𝙯𝙞𝙚̨𝙠𝙞 𝙤𝙧𝙜𝙖𝙣𝙞𝙯𝙖𝙩𝙤𝙧𝙤𝙢 𝙬𝙧𝙖𝙯 𝙯 𝙯𝙖𝙥𝙧𝙤𝙨𝙯𝙚𝙣𝙞𝙚𝙢 𝙢𝙤𝙜𝙡𝙞𝙨́𝙢𝙮 𝙥𝙧𝙯𝙚𝙯̇𝙮𝙘́ 𝙥𝙧𝙖𝙬𝙙𝙯𝙞𝙬𝙚 𝙥𝙞ł𝙠𝙖𝙧𝙨𝙠𝙞𝙚 𝙚𝙢𝙤𝙘𝙟𝙚.
𝙈Ł𝙊𝘿𝘼 𝙐𝙇𝙏𝙍𝘼 𝙅𝙖𝙜𝙞𝙚𝙡𝙡𝙤𝙣𝙞𝙞 𝘽𝙞𝙖ł𝙮𝙨𝙩𝙤𝙠 𝚝𝚘 𝚗𝚊𝚓𝚠𝚒𝚎̨𝚔𝚜𝚣𝚢 𝚠 𝙿𝚘𝚕𝚜𝚌𝚎, 𝚣𝚘𝚛𝚐𝚊𝚗𝚒𝚣𝚘𝚠𝚊𝚗𝚢 𝚔𝚒𝚋𝚒𝚌𝚘𝚠𝚜𝚔𝚒 𝚜𝚎𝚔𝚝𝚘𝚛 𝚍𝚣𝚒𝚎𝚌𝚒𝚎̨𝚌𝚢, 𝚖𝚊𝚓𝚊̨𝚌𝚢 𝚗𝚊 𝚌𝚎𝚕𝚞 𝚒𝚗𝚝𝚎𝚐𝚛𝚊𝚌𝚓𝚎̨ 𝚍𝚣𝚒𝚎𝚌𝚒, 𝚣𝚊𝚙𝚘𝚣𝚗𝚊𝚗𝚒𝚎 𝚣 𝚍𝚞𝚌𝚑𝚎𝚖 𝚛𝚢𝚠𝚊𝚕𝚒𝚣𝚊𝚌𝚓𝚒 𝚘𝚛𝚊𝚣 𝚙𝚛𝚊𝚠𝚍𝚣𝚒𝚠𝚎𝚐𝚘 𝚒 𝚔𝚞𝚕𝚝𝚞𝚛𝚊𝚕𝚗𝚎𝚐𝚘 𝚍𝚘𝚙𝚒𝚗𝚐𝚘𝚠𝚊𝚗𝚒𝚊 𝚍𝚛𝚞𝚣̇𝚢𝚗𝚢 𝚜𝚙𝚘𝚛𝚝𝚘𝚠𝚎𝚓. 𝙲𝚎𝚕𝚎𝚖 𝚙𝚛𝚘𝚓𝚎𝚔𝚝𝚞 𝚓𝚎𝚜𝚝 𝚣𝚊𝚔𝚝𝚢𝚠𝚒𝚣𝚘𝚠𝚊𝚗𝚒𝚎 𝚗𝚊𝚓𝚖ł𝚘𝚍𝚜𝚣𝚢𝚌𝚑 𝚔𝚒𝚋𝚒𝚌𝚘́𝚠 𝚣 𝚛𝚎𝚐𝚒𝚘𝚗𝚞, 𝚙𝚛𝚘𝚖𝚘𝚌𝚓𝚊 𝚜𝚙𝚘𝚛𝚝𝚞 𝚒 𝚙𝚛𝚣𝚎ł𝚊𝚖𝚊𝚗𝚒𝚎 𝚜𝚝𝚎𝚛𝚎𝚘𝚝𝚢𝚙𝚘́𝚠 𝚘𝚛𝚊𝚣 𝚙𝚛𝚎𝚣𝚎𝚗𝚝𝚊𝚌𝚓𝚊 𝚜𝚝𝚊𝚍𝚒𝚘𝚗𝚞 𝚓𝚊𝚔𝚘 𝚖𝚒𝚎𝚓𝚜𝚌𝚊 𝚋𝚎𝚣𝚙𝚒𝚎𝚌𝚣𝚗𝚎𝚐𝚘 𝚒 𝚍𝚘𝚜𝚝𝚎̨𝚙𝚗𝚎𝚐𝚘 𝚍𝚕𝚊 𝚗𝚊𝚓𝚖ł𝚘𝚍𝚜𝚣𝚢𝚌𝚑 𝚔𝚒𝚋𝚒𝚌𝚘́𝚠, 𝚙𝚛𝚣𝚢𝚓𝚊𝚣𝚗𝚎𝚐𝚘 𝚛𝚘𝚍𝚣𝚒𝚗𝚘𝚖.