19 grudnia 2022r. w klasach I a i I b
to był prawdziwy dzień piernikowych wypieków.

🍪🍪🍪🍪🍪🍪🍪🍩🍩🍩🍪🍪🍪🍪🍪🍪🍪

Od samego rana dzieci nie mogły się doczekać, kiedy w końcu zaczną wałkować ciasto i wykrawać przeróżne piernikowe wzory, nie mówiąc już o ozdobach. Przygotowania do dzisiejszego dnia trwały już od kilku dni. Nasze Mamusie jak zwykle stanęły na ,,wysokości zadania” . Ciasta piernikowe i maślane, rozmaite foremki , kolorowe lukry w tubkach i własnej produkcji, różnorodne ozdoby – to wszystko dzieciaczki miały ,,pod ręką ” dzięki swoim rodzicom.
Czas podczas pracy mijał bardzo szybko i pora przygotowań do obiadu zbliżała się nieubłagalnie. Zaczęliśmy ozdabianie naszych wypieków, ale na dalszy ciąg musieliśmy się przenieść do sali. Tam dokończyliśmy pracę i oczywiście przeprowadziliśmy degustację. Nie zabrakło ciepłej owocowej herbatki, a w klasach zapachniało owocami oraz przyprawami korzennymi.
Jeszcze raz serdeczne podziękowania wszystkim Mamom, które przyczyniły się do tego, aby radość zagościła na buziach dzieci.
Maria Abramowicz, Ewa Zielińska, wychowawczynie klas pierwszych
🍪🫖☕🍪❄❄🎄🎄