Warsztaty ROLKARSKIE
??????????????????????????????
W niedzielę 25 września chętni uczniowie i dorośli uczestniczyli w bezpłatnych warsztatach rolkarskich. Zajęcia przeprowadzili profesjonalni instruktorzy ze szkółki jazdy na rolkach Black&Yellow Skating z Białegostoku. Dzieci nauczyły się podstaw jazdy, a młodzież i dorośli poprawili swoje dotychczasowe umiejętności. Warsztaty odbyły się w ramach inicjatywy lokalnej „Aktywność jest dobra na wszystko – poznajemy nowe dyscypliny plastyki, tańca i sportu”.
Jazda na rolkach to jeden z najzdrowszych i najprzyjemniejszych sportów. Podczas jazdy zawsze trzeba pamiętać o ochraniaczach na kolana i łokcie, a także o kasku. Jazda na rolkach nie ma ograniczeń wiekowych. Z tej przyjemności mogą korzystać zarówno dzieci (od 4-5 roku życia), dorośli, jak i seniorzy. Rolki stanowią idealną alternatywę dla osób, które nie powinny biegać, ponieważ nie obciążają stawów w tak dużym stopniu, jak bieganie.
Jazda na rolkach:
✅poprawia kondycję
✅ rozwija mięśnie nóg i pośladków
✅ poprawia koordynację ruchową
✅ dotlenia organizm.
Jazda na rolkach to nie tylko korzyści zdrowotne. Ten sport nie tylko wzmacnia całe ciało, jest doskonałą formą relaksu i sposobem na aktywne spędzanie czasu ze znajomymi i rodziną. Pozwala też zapomnieć o stresie i daje mnóstwo pozytywnej energii.
??????????????????????????????
Dziękujemy p. Magdalenie Łotysz za zaangażowanie i współpracę oraz p. Emilii Artemiuk i p. Sylwii Radel za pomoc i zdjęcia.
Warsztaty zorganizowano w ramach projektu Gminne Centrum Kultury w Gródku “INICJATYWY LOKALNE W GMINIE GRÓDEK”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2022.
Autorzy inicjatywy: Alina Gościk, Małgorzata Wirkowska, Monika Jaroszuk.