Jasełka – 21 grudzień 2022

Są takie dni w szkole, w trakcie których edukacja nie jest najważniejsza.  Wspólne spędzenie czasu, bez presji kartkówek, sprawdzianów i prac domowych wpływa na  to, jak czują się uczniowie w swoim otoczeniu. Czy się lubią, czy są doceniani przez rówieśników, czy mają o czym porozmawiać?

Te wszystkie elementy są ważne w budowaniu wzajemnego zaufania. Taka pozytywna energia  z pewnością wpływa też na pojawienie się nowych pomysłów i szybszy rozwój, poczucie bezpieczeństwa, chęci do nauki. Do wszystkich dociera wyjątkowo wyraźnie myśl, że stanowią rodzinę. 

Osoby odpowiedzialne za przygotowanie uroczystości Jasełek  w naszej szkole, jak co roku stanęły przed wyzwaniem pokazania nowego, wspaniałego i oryginalnego przedstawienia. A nie było to takie proste, gdyż tematyka narodzin Jezusa w Betlejem jest niezmienna, a tradycja Jasełek w szkole jest wieloletnia. Nauczyciele pani Małagorzata Wirkowska,  Anna Trochimczyk, Emilia Artemiuk oraz uczniowie przygotowali przedstawienie, które  emanowało spokojem i pokojem. Część elementów Jasełek przygotowały pani Krystyna Giegiel i Maria Abramowicz. Całość wprowadziła widzów w stan autentycznego przeżywania świąt Bożego Narodzenia. Ciepłe, prosto z serc płynące teksty oraz liryczna muzyka nastrajały do pozytywnych przemyśleń.  Kolejny raz Jasełka udowodniły też, że w naszej szkole nie brakuje wspaniałych talentów. Na zakończenie pani Dyrektor Anna Grycuk złożyła wszystkim serdeczne życzenia. 

Natomiast pierniczki, ciasta, mandarynki, a nawet typowe potrawy wigilijne oraz wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek  to były elementy spotkań integracyjnych w klasach. Doskonałym pomysłem były gry, zagadki i  zabawy przygotowane przez uczniów.   

Dzień poświęcony uroczystości  jasełkowej i wigiliom klasowym  okazał się w naszej szkole bardzo udany.  Stał się okazją do wzmacniania więzi między uczniami, obecnymi rodzicami i nauczycielami. Była to dla wszystkich  lekcja zadumy i refleksji do których zachęcali również księża – ks. Sławomir Jakimiuk, ks. Stanisław Kochanowski.  

 

Monika Jaroszuk i Malgorzata Wirkowska