Dzień Kolorowej Skarpetki – Światowy Dzień Zespołu Downa
?????????????????
Dnia 21.03.2022 roku zrealizowano działania w ramach projektu profilaktycznego „Bądźmy odpowiedzialni i asertywni – Dzień kolorowej skarpetki”. Tego dnia młodzi wolontariusze informowali o idei Światowego Dnia Zespołu Downa, czytali bajki profilaktyczne, zachęcali młodszych kolegów i koleżanki do wykonania projektów „kolorowych skarpetek”, przypominali zasady zdrowego stylu życia, zachęcali do aktywności w ramach Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu. Za wspólną pracę uczniowie klas I – IV zostali nagrodzeni zdrowymi przekąskami będącymi alternatywą dla tych mniej zdrowych, ale niestety bardziej popularnych. Dlatego warto zmieniać nawyki żywieniowe młodzieży.
?????????????????
Zdrowe przekąski zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku.
Serdecznie dziękujemy p. Lilii Waraksa.
?????????????????
Dziękujemy uczniom klas I-IV oraz naszym wolontariuszom ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu za zaangażowanie w akcję
Lekcja tolerancji zaliczona na 6+
Koordynatorzy: Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Małgorzata Wirkowska, Emilia Artemiuk