29 maja 2026 r. obchodziliśmy festyn rodzinny nad zalewem w Gródku pod hasłem „Aktywna rodzina – wspólna zabawa”. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku pani Anna Grycuk i wójt gminy Gródek pan Wiesław Kulesza, którzy skierowali do dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczestników imprezy ciepłe życzenia dobrej wspólnej zabawy. Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i recytatorskie. Uczniowie klas pierwszych przygotowali piosenkę i wiersz z okazji Dnia Matki. Uczniowie III b zaśpiewali piosenkę „Urodziny”.  Uczniów klasy V a mogliśmy podziwiać w humorystycznej scence.

Następnie obejrzeliśmy wyjątkowy pokaz przygotowany przez szkołę tańca Tanmuz. Po występie tancerzy obejrzeliśmy emocjonujący pokaz karate w wykonaniu Klubu Karate Kyokushin Gródek. Karatecy w różnym wieku zaprezentowali połączenie siły, dyscypliny, precyzji i sportowego ducha.

Wokół sceny nie zabrakło innych atrakcji:

– dmuchańce i trampoliny ufundowane przez Radę Rodziców

– strefa ogromnych baniek mydlanych XXL

– stoisko z malowaniem torb plażowych przygotowane przez klasę II a

– kiermasz ciast klas III a,b połączony z konkursem na najsmaczniejsze ciasto

– stoisko SKO z quizem o zdrowym stylu życia oraz Rodzinnym Kołem Fortuny

– stoiska:  MOSiR Michałowo, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Nadleśnictwa Waliły, Stowarzyszenia Podlasie 4×4, Urzędu Gminy w Gródku

– konkurencje sportowe przygotowane przez klasę IV b

– quiz muzyczny „Jaka to bajka?”  zorganizowany przez klasę IV a

– słodkie stoiska klas VI a,b z popcornem, lemoniadą i muffinkami

– turniej piłki siatkowej oraz quiz o chorobach skóry przygotowany przez klasy VII a,b

– strefa komfortu klas V a, b i VIII a,b, gdzie czekały kocyki, gry planszowe, kącik czytelniczy z akcją „Czytanie na polanie”

– świetlicowe warsztaty wykonywania latawców

Wszystko odbywało się w atmosferze radości, humoru i rodzinnego świętowania.

      Szczególnie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, instytucjom i różnym osobom, które wsparły organizację naszego festynu rodzinnego:

– Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gródku

– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku

– Wójtowi Gminy Gródek

– MOSiR Michałowo

– Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku

– Straży Granicznej w Bobrownikach

– Policji

– Nadleśnictwu Waliły

– Stowarzyszeniu Podlasie 4×4

– Straży Ochrony Kolei w Białymstoku

– firmie Marwood

– p. Grzegorzowi Kondratowiczowi

– p. Romanowi Kardaszowi

– p. Rafałowi Kardaszowi – właścicielowi sklepu przemysłowego w Gródku

– p. Barszczewskim –  właścicielom  sklepu wielobranżowego w Gródku

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i osobom zaangażowanym  w przygotowanie atrakcji, stoisk i występów artystycznych.

                                                                                                                                                                                                                                                        Pedagog: Ewa Bielawska