29 maja 2026 r. obchodziliśmy festyn rodzinny nad zalewem w Gródku pod hasłem „Aktywna rodzina – wspólna zabawa”. Oficjalnego otwarcia dokonała pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku pani Anna Grycuk i wójt gminy Gródek pan Wiesław Kulesza, którzy skierowali do dzieci, rodziców, nauczycieli i wszystkich uczestników imprezy ciepłe życzenia dobrej wspólnej zabawy. Uczniowie naszej szkoły przygotowali część artystyczną. Młodzi artyści zaprezentowali swoje talenty wokalne, aktorskie i recytatorskie. Uczniowie klas pierwszych przygotowali piosenkę i wiersz z okazji Dnia Matki. Uczniowie III b zaśpiewali piosenkę „Urodziny”. Uczniów klasy V a mogliśmy podziwiać w humorystycznej scence.
Następnie obejrzeliśmy wyjątkowy pokaz przygotowany przez szkołę tańca Tanmuz. Po występie tancerzy obejrzeliśmy emocjonujący pokaz karate w wykonaniu Klubu Karate Kyokushin Gródek. Karatecy w różnym wieku zaprezentowali połączenie siły, dyscypliny, precyzji i sportowego ducha.
Wokół sceny nie zabrakło innych atrakcji:
– dmuchańce i trampoliny ufundowane przez Radę Rodziców
– strefa ogromnych baniek mydlanych XXL
– stoisko z malowaniem torb plażowych przygotowane przez klasę II a
– kiermasz ciast klas III a,b połączony z konkursem na najsmaczniejsze ciasto
– stoisko SKO z quizem o zdrowym stylu życia oraz Rodzinnym Kołem Fortuny
– stoiska: MOSiR Michałowo, Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Nadleśnictwa Waliły, Stowarzyszenia Podlasie 4×4, Urzędu Gminy w Gródku
– konkurencje sportowe przygotowane przez klasę IV b
– quiz muzyczny „Jaka to bajka?” zorganizowany przez klasę IV a
– słodkie stoiska klas VI a,b z popcornem, lemoniadą i muffinkami
– turniej piłki siatkowej oraz quiz o chorobach skóry przygotowany przez klasy VII a,b
– strefa komfortu klas V a, b i VIII a,b, gdzie czekały kocyki, gry planszowe, kącik czytelniczy z akcją „Czytanie na polanie”
– świetlicowe warsztaty wykonywania latawców
Wszystko odbywało się w atmosferze radości, humoru i rodzinnego świętowania.
Szczególnie dziękujemy wszystkim naszym partnerom, instytucjom i różnym osobom, które wsparły organizację naszego festynu rodzinnego:
– Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Gródku
– Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku
– Wójtowi Gminy Gródek
– MOSiR Michałowo
– Ochotniczej Straży Pożarnej w Gródku
– Straży Granicznej w Bobrownikach
– Policji
– Nadleśnictwu Waliły
– Stowarzyszeniu Podlasie 4×4
– Straży Ochrony Kolei w Białymstoku
– firmie Marwood
– p. Grzegorzowi Kondratowiczowi
– p. Romanowi Kardaszowi
– p. Rafałowi Kardaszowi – właścicielowi sklepu przemysłowego w Gródku
– p. Barszczewskim – właścicielom sklepu wielobranżowego w Gródku
Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i osobom zaangażowanym w przygotowanie atrakcji, stoisk i występów artystycznych.
Pedagog: Ewa Bielawska


