Gość z USA w naszej szkole
?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??
W poniedziałek 6 czerwca naszą szkołę odwiedził gość ze Stanów Zjednoczonych Pani Beata Plewa z domu Gołaszewska. W spotkaniu udział wzięli uczniowie klasy Va. Pani Beata jest absolwentką naszej szkoły, od 23 lat mieszka w Chicago. Jest pielęgniarką i rehabilitantką.
Pani Beata przybliżyła uczniom styl życia Amerykanów oraz opowiadała o szczegółach bycia uczniem w amerykańskiej szkole. Wielokrotnie zachęcała uczniów do nauki języka angielskiego. Chętnie odpowiadała na pytania związane z kulturą, językiem i życiem codziennym w USA. Po wizycie uczniowie stwierdzili, że teraz mają świadomość jakim potężnym narzędziem komunikacyjnym jest język angielski.
Hania K. – „Zajęcia z panią Beatą były bardzo ciekawe. Opowiadała m.in. o szkole w Chicago. W USA w wieku 3 lat dzieci idą na rok do przedszkola, później w wieku 5/6 lat idą do szkoły podstawowej/Elementary School. W wieku 11 lat kończy się szkołę podstawową. Do 12 roku życia dzieci nie mogą same wychodzić na podwórko (muszą być pod opieką rodzica lub osoby dorosłej) W wieku 15 lat można zdawać prawo jazdy, a w wieku 21 lat osiąga się pełnoletność. Na pamiątkę o tym spotkaniu dostaliśmy po breloczku z Chicago i po dwóch amerykańskich batonach”.
????????????????
Serdecznie dziękujemy Pani Beacie za poświęcony czas, dobrą energię i uśmiech na twarzy. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia wizyta tak przemiłego gościa w naszej szkole.
Alina Gościk