Fotografia i skatepark
??‍♀️?‍♂️????????‍♀️?‍♂️???????
Tylko nieliczne osoby począwszy od najwcześniejszych lat mają określone zainteresowania. Często są one wynikiem pasji osób dorosłych, które otaczają dziecko. Uczniowie tacy wiedzą, kim chcą być w przyszłości, jaki zawód chcą wykonywać. Z kolei wyraźnie określone cele pozwalają im ukierunkować swój rozwój. Niewątpliwie jednym z zadań szkoły jest pokazanie uczniom jak największej ilości dróg rozwoju poprzez m.in. pisanie projektów i inicjatyw lokalnych, innowacji pedagogicznych oraz kontakt z osobami mającymi pasje.
???????????????????
26 października uczniowie klasy VIb w ramach inicjatywy lokalnej „Aktywność jest dobra na wszystko – poznajemy nowe dyscypliny plastyki, tańca i sportu” wyjechali do Michałowa na spotkanie z panią Edytą Rosiak, która od lat pasjonuje się fotografią i podróżami, prowadzi też swój blog https://podlasieidalej.blogspot.com/?fbclid=IwAR1zQICxPO52IukV4eL98lCzMj1AKL5cpdg0shimirpbVijuAdtsq5oQ5kU Podczas spotkania szóstoklasiści poznali m.in. historię fotografii, zasadę działania aparatu fotograficznego oraz warunki wykonania tzw. dobrego zdjęcia. Zaciemnienie sali w Pracowni Filmu, Dźwięku i Fotografii PFDF Michałowo umożliwiło dzieciom wykonanie doświadczeń z wykorzystaniem camery obscura.
?‍♀️?‍♂️?????‍♀️?‍♂️?????‍♀️?‍♂️?????‍♀️?‍♂️????
Uczniowie zainteresowani różnego typu sportami mogli też zobaczyć skatepark założony obok szkoły. Skatepark to miejsce, gdzie dzieci rozwijają swoje pasje i sprawność fizyczną. Zazwyczaj na jego cześć składają się takie elementy jak m.in.: Bank ramp, Quarter pipe, Funbox z grindboxem, Funbox z poręczą + Grindbox, Ławka, Poręcz prosta, Minirampa, Poll jam. Cześć tego mogli oglądać nasi uczniowie w Michałowie. Mamy nadzieje, że również w Gródku pojawi się już wkrótce skatepark, który będzie sprawiał radość i spełniał marzenia naszych dzieci.

Inicjatywę „Aktywność jest dobra na wszystko – poznajemy nowe dyscypliny plastyki, tańca i sportu” zorganizowano w ramach projektu Gminne Centrum Kultury w Gródku “INICJATYWY LOKALNE W GMINIE GRÓDEK”, realizowanego dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2022.
Autorzy inicjatywy: Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Małgorzata Wirkowska.