??KONCERT CHARYTATYWNY 5 LECIE STOWARZYSZENIA „PRO SALUTE”??
 
7 września to Światowy Dzień Świadomości o Dystrofii Mięśniowej. Tego dnia mija pięć lat istnienia Stowarzyszenia „Pro Salute”, które wspiera chorych na tą chorobę. Tego dnia zorganizowano Koncert Charytatywny Finalistów I i II Edycji Festiwalu Śpiewające Serca, na którym wystąpili uczniowie naszej szkoły.
 
??Koncert Charytatywny, który zgromadził wiele osób, odbył się w Spodkach Białystok. Wspólnie usłyszeliśmy wiele niesamowitych wykonań młodych ludzi, jak i zaproszonych gości, którzy patronują całej akcji i wspierają „Pro Salute” w swych działaniach. Wyśmienicie wystąpił i zaśpiewał Rafał Supiński – aktor i piosenkarz, na co dzień związany z Operą i Filharmonią Podlaską. Ryszard Doliński – aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, jak również uczniowie naszej szkoły: Patrycja Nos, Maja Popławska, Maja Mieleszko, Ewa Laskowska – które wykonały piosenkę „Moc witamin”; oraz Rozalia Woronowicz i Lidia Bułatowicz – które pokazały się w piosence „Ważne jest zdrowie”. Po ogromnych brawach naszym dziewczynom odbyło się posumowanie festiwalu i wręczenie „Tulipanów Mocy” i nagród sponsorom. Następnie ogłoszenie wyników i wręczenie nagrody publiczności oraz wspólne odśpiewanie „Hymnu Stowarzyszenia” przez uczestników.
Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni do wypuszczenia 200 czerwonych balonów do nieba, symbolu dystrofii mięśniowej.
 
*Dystrofia mięśniowa – charakteryzuje się przede wszystkim znacznym osłabieniem mięśni. Na czym dokładnie polega dystrofia? Przede wszystkim w wyniku tej choroby dochodzi do degeneracji mięśni, w niektórych przypadkach dochodzi nawet do zaniku mięśni dotkniętych chorobą.
 
??Serdeczne podziękowania osobom, które zaangażowały się w pomoc z transportem:
– Ewelinie Łukaszewicz
– p. Monice Mieleszko
– p. Oldze Bułatowicz
 
??Małgorzata Wirkowska, Alina Gościk