W czwartek 18 maja 2023r. uczniowie klasy VIa odbyli niecodzienną lekcję. W ramach zajęć z wychowawcą uczniowie odwiedzili Bank Spółdzielczy w Białymstoku Oddział w Gródku. Zajęcia przeprowadził Pan Marek Poskrobko-Dyrektor Banku, Pani Monika Seweryn -Zastępca Dyrektora, Pani Katarzyna Trochimczyk – Inspektor, Pani Anita Bazyluk- Inspektor, Pani Małgorzata Roszczenko – Inspektor oraz Pan Marcin Chwojko – Inspektor. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali na czym polega praca w banku, po co do banku przychodzą klienci, kto jest najważniejszą osobą w banku. Młodzież zdobyła informacje o funkcjonowaniu banku. Poznała zalety konta bankowego i bankowości elektronicznej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. co to jest oszczędzanie, dlaczego warto oszczędzać, a także jaką rolę pełnią Banki we współczesnym świecie. Pracownicy Banku opowiedzieli uczniom o kredytach, lokatach, kontach oszczędnościowych i osobistych, kartach płatniczych. Poinformowali, że w wieku 13 lat można założyć Unikonto Młodzieżowe. Odpowiadali na liczne pytania. Na zakończenie „Lekcji w Banku” szóstoklasiści zostali poczęstowani słodyczami i obdarowani firmowymi gadżetami.

Dzięki spotkaniu z pracownikami Banku, uczniowie klasy VIa znacznie poszerzyli swoją wiedzę na temat bankowości oraz utwierdzili się w nawyku świadomego oszczędzania.

Bardzo dziękujemy Panu Dyrektorowi i pracownikom Banku w Białymstoku Oddział w Gródku za poświęcony czas i przygotowanie bardzo ciekawych zajęć. 

Wychowawca Alina Gościk