Wyjazd naszych uczniów na mecz Polska vs Anglia

Dnia 22 marca 2024r. uczniowie naszej szkoły udali się na Stadion Miejski do Białegostoku. Przy Słonecznej 1 odbył się mecz piłki nożnej w rozgrywkach Turnieju Ośmiu Narodów (Elite League U-20) pomiędzy reprezentacją Polski i Anglią. W sezonie 2023/24 w turnieju rywalizuje osiem reprezentacji. Oprócz Polski są to: Włochy, Niemcy, Portugalia, Norwegia, Rumunia, Anglia, Czechy. Na zakończenie rozgrywek Elite League Polacy zagrają we wtorek (26.03) na wyjeździe z Rumunami.

Pomimo niesamowitego dopingu kibiców oraz wiary w końcowy sukces reprezentacja Polski przegrała 1:5. Honorową bramkę dla Biało – Czerwonych zdobył białostoczanin, piłkarz młodzieżowej drużyny Interu Mediolan Jan Żuberek.

Wyjazd był okazją do kształtowania właściwego zachowania się na obiektach sportowych i kulturalnego dopingowania, propagowanie zdrowego stylu życia, wdrażanie młodzieży do czynnego spędzania wolnego czasu. Uczniowie klas VI-VII wyjechali pod opieką nauczycieli p. Aliny Gościk i p. Emilii Artemiuk oraz rodziców.

Serdecznie dziękujemy władzom Klubu GKS Gródek Danielowi Owerczuk i Damianowi Owerczuk za owocną współpracę.

Bezpłatne bilety na mecz przekazał Podlaski Związek Piłki Nożnej, za co bardzo dziękujemy.

W świetnych humorach wszyscy wróciliśmy do Gródka. Po meczu pozostały dobre wspomnienia i zdjęcia. Kolejne marzenie uczniów zobaczyć na żywo młodszych reprezentantów naszego kraju i zaśpiewać hymn Polski na stadionie udało się spełnić.

Alina Gościk