ZESPÓŁ SZKÓŁ W GRÓDKU, ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie
Szkoła Podstawowa im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich
ul. Chodkiewiczów 18, 16-040 Gródek, woj. podlaskie

odwiedzin: 307985 / dziś: 3 / teraz: 2


Chór 

Chór Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M. i A. Chrzanowskich w Gródku rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2017 roku.

Tworzą go uczniowie klas IV-VII w liczbie około 60 uczniów.

Chór uświetnia najważniejsze uroczystości szkolne, apele z okazji święta Edukacji Narodowej, święta Szkoły oraz uroczystości z okazji 100 Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Dyrygentem chóru jest nauczyciel muzyki Cezary Kunda.

 


Sukcesy naszego nauczyciela Cezarego Kundy

 

Niezwykle prężna oficyna wydawnicza Chopin University Press (Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie) staje się doskonałym dokumentalistą ciekawych projektów realizowanych zarówno przez studentów, jak i pedagogów i gości  tej znamienitej uczelni. Spory katalog płyt uzupełniany jest nowymi projektami: od słynnego ‘Saxophone Varie” Pawła Gusnara po  cykl albumów z muzyką o tematyce sakralnej.

 

Ważnym zatem jest w tej kolekcji  jest album „Ars Paschalis”  zawierający pieśni pasyjne w opracowaniu Cezarego Kundy, zarejestrowane przez zespół wokalny Pro Opere  kierowany przez Ewę Barbarę Rafałko i  znakomitego organistę Jana Bokszczanina. Cezary Kunda twórca sięgnął po utwory reprezentujące rozmaite techniki kompozytorskie stosowane w odległych od siebie epokach. Pochodzące ze  „Śpiewnika Kościelnego” ks. Jana Siedleckiego utwory sakralne dotyczą liturgii Wielkiego Postu i Wielkanocy, a łączy je specyficzny klimat, piękno i subtelność. Misterium Męki Pańskiej i Tajemnica Zmartwychwstania od zawsze stanowią źródło inspiracji dla wielu wybitnych twórców, owocując poruszającymi w wymiarze artystycznym i duchowym dziełami w postaci oratoriów, kantat, mszy wielkanocnych i pieśni wielkopostnych. Nieustannie muzyka pasyjna stanowi wielkie wyzwanie dla rozlicznych kompozytorów, wciąż poszukujących nowych środków wyrazu dla religijnych treści, a częstym przedmiotem muzyczno-duchowego przekazu jest właśnie Ars Paschalis. Niniejszy album to zamknięta forma, w której instrumentalne fragmenty znakomicie uzupełniają śpiewane przez chór, nasycone smutkiem, tajemnicą i nadzieją, przejmujące pieśni.

 

(tekst za: https://jazz.pl/jan-bokszczanin-cezary-kunda-ars-paschalis-chopin-university-press)


Przegląd Pieśni Patriotycznych


Filip Korolczuk, uczeń klasy VIa, zajął III miejsce (kategoria solistów kl. IV - VI) w Wojewódzkim Przeglądzie Pieśni Patriotycznych Dzieci i Młodzieży Szkolnej, zorganizowanego online przez Kuratorium Oświaty oraz Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Białegostoku. Filip wykonał pieśń pt. "Piechota". 

Opieka artystyczna - Cezary Kunda.

Gratulujemy! 

 

W dniu 12.10.2020 r. w Szkole Podstawowej w Gródku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Z tej okazji Chór szkolny przygotował specjalne muzyczne podziękowania dla wszystkich nauczycieli. Wykonał 2 piosenki : "Profesor Robert"oraz "W naszej szkole jest fajnie".
14 lutego 2020 r. w naszej szkole odbył się II szkolny konkurs walentynkowy pt. "Miłość nie jedno ma imię ".
Wzięło w nim udział 14 podmiotów wykonawczych.
W kategorii solistów -I miejsce zdobył Filip Korolczuk z kl. V a
                                   II miejsce zdobyła Wiktoria Bilkiewicz z kl. 7 a
                                   III miejsce- Amelia Wołosewicz z kl. V b
                                   wyróżnienia przyznano: Nikoli Skoczke z kl. VI b  i Sebastianowi Bielenia z kl. Va
Przyznano Nagrodę Dyrektora Szkoły Amelii Łaniewskiej z kl. II b
Nagrodę Dyrektora GCK przyznano Małgorzacie Serafin z kl. VII b
W kategorii zespołów komisja przyznała:
I miejsce: zespołowi z klasy VIII b
II miejsce zespołowi z klasy V c
III miejsce zespołowi z kl. Vb
wyróżnienia zdobyły: zespół z kl. IV a i duet z kl. Vb
Nagrodę Dyrektora szkoły przyznano duetowi z kl. II a
Nagrodę Dyrektora GCK- zespołowi z kl. VI a


15.10.2019 r. o godz. 14.00 w Gminnym  Centrum Kultury w Gródku odbyła się uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W części artystycznej wśród wielu zespołów wystąpił chór Szkoły Podstawowej im. Partyzantów Braci M.i A.Chrzanowskich w Gródku. Zespół wykonał 2 piosenki - "Profesor Robert" i "W naszej szkole jest fajnie".
08.11.2019 r. w Szkole Podstawowej w Gródku odbyła się uroczystość z okazji święta szkoły. Z tej okazji chór szkolny przygotował 2 piosenki: "W naszej szkole jest fajnie", "Szkoła, nasza kochana szkoła".11.11.2019 r. w GCK w Gródku odbyły się centralne obchody święta Niepodległości. Uroczystość uświetnił chór szkolny, który wykonał 2 pieśni patriotyczne: "Piechota" i "I brygada".


 


 


25 stycznia 2020 r. o godz 17.00 w Gminnym Centum Kultury w Gródku , odbył się koncert kolęd i pastorałek, w którym swoje umiejętności wokalne zaprezentował chór szkolny. Wykonał 2 kolędy: "Przybieżeli do Betlejem" i "Wśród nocnej ciszy".
 
W dniu 14 lutego 2019 r. odbył się szkolny konkurs walentynkowy "Miłość niejedno ma imię". Wzięło w nim udział 12 podmiotów wykonawczych.
W kategorii solistów:
I miejsca zdobyli : Wiktoria Bilkiewicz z kl. VI a i Filip Korolczuk z kl. IV c
II miejsce zdobyła: Julia Markowska z kl.VII b
wyróżnienie otrzymała Sara Karpowicz z kl.V c
W kategorii zespołów wokalnych:
I miejsce zdobył zespół "Twierdza gitarowa" 
II miejsce zdobył zespół z kl. VII a
III miejsce zdobył zespół z kl. IV a

Gratulujemy laureatom.

Erasmus+
MEN
e-dziennik
Mleko z KlasąMulti Sport
Mam 6 lat
Owoce w szkolePajacyk
Dziecko w sieci
Sieciaki~ copyright © 2004-2021 Szkoła Podstawowa w Gródku ~ all rights reserved ~