Pierwszy Dzień Wiosny w naszej szkole

Pierwszy Dzień Wiosny upłynął w naszej szkole pod hasłem sportu i zabawy, no i wiosny. Na początku dnia uczniowie wszystkich klas pracowali w salach lekcyjnych i przygotowywali wiosenne nakrycia głowy albo plakaty o zwiastunach wiosny. W tym czasie szkolni matematycy zmierzyli się z zadaniami Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. Po zmaganiach umysłowych przyszedł czas na zmagania sportowe – rozpoczął się Wiosenny Turniej Piłki Nożnej. W dużej sali gimnastycznej odbywały się rozgrywki w dwóch grupach wiekowych: klasy IV – V i VI – VIII. W pierwszej kategorii grały cztery drużyny, w drugiej wystąpiło pięć zespołów Spotkania były naprzemienne. Wszyscy grali w systemie „każdy z każdym”. Warunkiem uczestnictwa klasy w turnieju był udział dziewcząt w drużynie. W grupie młodszej pierwsze miejsce zajęła klasa V b , drugie klasa IV a, a na trzecim uplasowała się V a. Natomiast w grupie starszych uczniów zwyciężyła klasa VII b, na drugim miejscu znaleźli się ósmoklasiści, a trzecie miejsce zajęli uczniowie klasy VI b. Najwięcej bramek zdobyli Piotrek Łotysz – uczeń klasy IV a oraz Paweł Łapiński z klasy VIII.

Równolegle do turnieju odbywała się olimpijka sportowo – wiedzowa dla klas młodszych i starszych – „Na sportowo w poszukiwaniu wiosny”. Uczniowie rozwiązywali zagadki, rebusy oraz krzyżówki na temat wiosny. Musieli również wykazać się wiedzą na temat gatunków roślin i zwierząt będących tradycyjnie uważanych za tzw. „zwiastuny wiosny”. Zadania wiedzowe były przeplatane konkurencjami sportowymi.

Na ten dzień przygotowaliśmy też wiosenną fotobudkę, w której chętni mogli zrobić sobie zdjęcia. Uczniowie zaprezentowali się w przepięknych kapeluszach ozdobionych kolorowymi kwiatami, zielonymi listkami, barwnymi motylami, biedronkami i innymi symptomami wiosny. Na pierwszym piętrze szkoły przygotowany był Wiosenny kącik piękności, w którym, dzięki makijażowi, można było zmienić swój wygląd.

Na koniec uczennice klasy VI b, pracujące pod kierunkiem pań z biblioteki, przedstawiły „Baśń o Jasiu i Małgosi” w nowoczesnej wersji – proekologicznej – zachęcającej uczniów do zastanowienia się nad swoim zdrowiem i potrzebami naszej planety.

Działania w tym dniu zostały zaplanowane przez Samorząd Uczniowski, a nad przebiegiem całości czuwali Halina Ignatowicz, Elżbieta Greś i Marcin Józwowicz. Dziękujemy wszystkim za wspólną zabawę, nauczycielom za pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu działań w tym dniu, a Radzie Rodziców za sfinansowanie medali i pucharów dla zwycięzców oraz słodkości dla wszystkich uczniów.