Pierwszy dzień wiosny upłynął w naszej szkole pod znakiem gier i zabaw. Samorząd Uczniowski zorganizował Wiosenny Turniej Piłki Nożnej dla uczniów klas IV – V i VI – VIII. Drużyny wystawione do turnieju przez klasy czwarte, piątą b, ósme b i c składały się z samych chłopaków, z pozostałych klas były mieszane. Najpierw uczniowie klas starszych rozegrali swoje mecze w systemie każdy z każdym. Za wygrany mecz drużyna otrzymywała trzy punkty, za remis 1 punkt, a za przegraną – 0 punktów. Dodatkowe punkty można było otrzymać za grę fair play, a za faule stracić nawet dwa. W tej grupie wygrała drużyna wystawiona przez klasę VIII a, drugie miejsce zajęła klasa VIII b, a trzecie – VII . Najlepszym strzelcem turnieju tej grupy okazała się Sandra Puchalska z klasy VIII a, która strzeliła 8 bramek.
Równolegle z turniejem odbywała się gra sprawnościowo – wiedzowa pod nazwą „Wiosenna pięćdziesiątka”. Uczniowie klas IV i V utworzyli mieszane drużyny, których zadaniem było odszukanie kartek z numerami poleceń, wykonanie zadań i znalezienie „skarbu”.
Później klasy się zamieniły i czwartoklasiści oraz piątoklasiści rozegrali mecze, a uczniowie klas VI – VIII zmierzyli się z zadaniami z „ Pięćdziesiątki”. W drugiej grupie Wiosennego Turnieju Piłki Nożnej pierwsze miejsce wywalczyli uczniowie klasy V b, na drugim miejscu uplasowała się klasa IV b, a trzecie miejsce zajęła drużyna z klasy V a. W tej grupie najwięcej bramek, bo 5, strzelił Szymon Ławniczuk z klasy V b.
Zwycięzcom i wszystkim biorącym udział w turnieju oraz zaangażowanym w gry i zabawy gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Po turnieju uczniowie poznali nowa grę ze śpiewem, świetnie bawili się w parach „pilnując” gazet oraz rozegrali „gazetową” bitwę. Na koniec, nieliczni co prawda, ale zaangażowani zatańczyli z wolontariuszką gruziński taniec.
Wiosnę powitaliśmy w zabawowych, dobrych nastrojach.
Nagrody i słodkości ufundowała Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski.