Miło nam poinformować, że nasza szkoła została laureatem ogólnopolskiego konkursu „Pracownia Kompetencji Cyfrowych”! Oznacza to, że wkrótce trafi do nas mobilna pracownia komputerowa składająca się z 16 laptopów wraz z przenośną szafą, zapewniającą możliwość ich przechowywania oraz zasilania. Zestaw będzie uzupełniony o oprogramowanie ułatwiające pracę z uczniami oraz interaktywny monitor, który przyda się na niejednej lekcji.

Końcówka roku szkolnego 2022/2023 była bardzo pracowita zarówno dla nauczycieli jak i uczniów, nie tylko ze względu na konieczność wystawienia ocen i uzupełnienia licznych dokumentów, ale też dlatego, że uczestniczyliśmy w konkursach organizowanych przez NASK – operatora Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE). W jednym z konkursów uczniowie, pod kierunkiem nauczycieli, realizowali kursy online dostępne na stronie https://ose.gov.pl/pkc

W klasach 1-3 był to moduł 6. – Internetowa szkoła słonia Spacjusza pt. „Internet to nie wszystko”.

Klasy 4-6 zrealizowali moduł 4. – Przygody Profesora N@tki, czyli jak mądrze korzystać z Internetu pt. „Uprzejmy internauta”.

Klas 7 i 8 dotyczył moduł 2. – Bezpieczni w sieci pt „Cyberzagrożenia. Nie wpadnij w sieć przestępcy”.

Po zrealizowaniu kursów pani dyrektor Anna Grycuk wraz z koordynatorem przedsięwzięcia panią Aliną Gościk wysłały zgłoszenie, w którym zawarte były też prace konkursowe. W klasach młodszych przygotowano projekt kolorowanki. Dotyczyła ona sposobów na zachowanie równowagi pomiędzy aktywnościami podejmowanymi w Internecie i poza nim. Klasy starsze przygotowały plakat z hasłem promocyjnym dotyczącym zasad właściwego zachowania w sieci, czyli nietykiety, oraz sposobów reagowania na trudne sytuacje online np. hejt. Najstarsza młodzież przygotowała hasło kampanii w mediach społecznościowych wraz z postem dotyczącym rodzajów cyberzagrożeń oraz sposobów ochrony przed atakami w Internecie.W wykonanie prac konkursowych zaangażowani byli uczniowie, koordynator oraz nauczyciele – pani Monika Jaroszuk, pani Ewa Zielińska i pani Ilona Łukoszyk.

Jesteśmy szczęśliwi, że znaleźliśmy się wśród 60 szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa podlaskiego, które wygrały „Mobilną Pracownię Komputerową (MPK)”.

Koordynator Alina Gościk