Mamy I miejsce i Grand Prix

??????????????????
Dnia 24.05.2022r. braliśmy udział w wyjątkowym wydarzeniu. W Spodkach, na scenie Podlaskiego Instytutu Kultury odbył się Finał II Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Dziecięcej Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające Serca”. Festiwal zorganizowany został przez Stowarzyszenie Pro Salute na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia Pro Salute.
??????????????????
Ogólnopolski Festiwal odbył się w dwóch kategoriach: soliści i zespoły, w kilku grupach wiekowych.
Z ogromną przyjemnością i satysfakcją informujemy, iż dwa nasze zgłoszone zespoły w grupie wiekowej 11-14 lat zdobyły najwyższe miejsca.
?? Pierwszy nasz zespół dziewczyny z klasy 4b w składzie Julia Bukraba, Lidia Bułatowicz i Rozalia Woronowicz zajęły I MIEJSCE. ?? Zespół drugi dziewczyny z klasy 5a Maja Popławska, Ewa Laskowska i Patrycja Nos otrzymały nagrodę GRAND PRIX.
Wielkie GRATULACJE dla naszych ZDOLNYCH UCZENNIC!
??????????????????
Ogólnopolski Festiwal Dziecięcej Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające Serca” to symboliczny gest wsparcia dzieci z dystrofią mięśniową, pokazanie im, że nie są osamotnione w swojej chorobie. Jego celem jest umożliwienie prezentacji umiejętności wokalnych dzieci, rozwijanie ich talentów estradowych, kształtowanie umiejętności współzawodnictwa, propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci, twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci oraz ich opiekunów oraz popularyzowanie wiedzy i zachowań prozdrowotnych.
??????????????????
Wszystkich, którzy chcą wesprzeć podopiecznych Stowarzyszenie Pro Salute zachęcamy do odwiedzenia strony www.prosalute.com.pl
Alina Gościk, Małgorzata Wirkowska