W czwartkowy ranek, 9 grudnia, odbyło się niecodzienne spotkanie. W ramach współpracy z środowiskiem lokalnym, uczniowie klasy Va mieli okazję porozmawiać z p. Radosławem Kulesza – instruktorem do spraw informatycznych i promocji z Gminnego Centrum Kultury w Gródku.
Pan Radek promuje kulturę w różnych środowiskach. Jest osobą niezwykle kreatywną, cierpliwą, zaangażowaną i otwartą na innych. W związku z wykonywaną pracą promuje imprezy, poszukuje patronów medialnych, zachęca do uczestnictwa.
Podczas spotkania opowiedział o swojej pracy i specyfice swoich działań. Z miłą chęcią odpowiedział na wszystkie zadane przez dzieci pytania. Oto niektóre z nich:
Maja: Jak długo pracuje Pan w GCK w Gródku?
Radosław Kulesza: Od 2011r. byłem w GCK wolontariuszem, a pracuję od 2013r.
Szymon: Czy Pana praca jest stresująca?
R. K: Powiem tak – czasami tak, jeśli coś się nie spina na przykład, gdy w środku imprezy odetną prąd, ale ogólnie jest przyjemna.
Igor: Jakich narzędzi używa Pan do montowania filmu?
R. K: Robimy to od niedawna i nie używamy jakiegoś zaawansowanego programu.
Szymon: Czego pan nie lubi w swojej pracy?
R. K: Nie wiem, fajnie się tu pracuje. Ale chyba jak są jakieś problemy techniczne, albo mało osób przychodzi na wydarzenia.
Szymon: Czy trudno było zrobić imprezę z Zenkiem Martyniukiem?
R. K: Było dosyć łatwo, gdyż Zenek wynajmuje u nas salę na próby, nie było to wielkie wyzwanie.
Szymon: Jakie są pana zainteresowania?
R. K: Lubię robić zdjęcia i od tego zaczęła się moja praca.
Maja: Jaką muzykę Pan lubi?
R. K: Słucham każdą muzykę, ale moją ulubioną jest muzyka rosyjska i ukraińska.
Maja: Skąd czerpie Pan pomysły na teledyski?
R. K: Pomysły np. na teledyski podsuwa pani Karolina.
Szymon: Czy planowane są występy na święta?
R. K: Jeszcze się zastanawiamy z wieczorem kolęd, sam jeszcze nie wiem.
Szymon: Czy w tym roku będzie sylwester organizowany przez GCK?
R. K: Już mieliśmy prawie wszystko gotowe ale „góra” zdecydowała, że ze względu na pandemię sylwester się nie odbędzie.
Wiktoria: Jakie w najbliższym czasie są propozycje skierowane do dzieci?
R. K: W najbliższym czasie organizujemy wieczór gier planszowych, na które trzeba się wcześniej zapisać.
Na zakończenie spotkania Pan Radek zaprosił dzieci do uczestnictwa w szerokiej ofercie zajęć.
Była to bardzo ciekawe i pouczające spotkanie. Dziękujemy Panu Radkowi za miłe przyjęcie i poświęcony czas. Życzymy dalszej satysfakcji z pracy i realizacji wszystkich planów.

Uczniowie klasy Va z wychowawczynią