SUPER – KOPER z naszej klasy

W czerwcu uczniowie klas IIIa, IIIb i IIb wzięli udział w akcji edukacyjnej #ZDROWOROSNA zorganizowanej przez firmę W. Legutko. Z otrzymanych interaktywnych pakietów edukacyjnych uczniowie dowiedzieli się:
🍅🥦 dlaczego warto uprawiać rośliny samodzielnie
🥒🌶 kiedy i jak wysiewamy koper
🥬🍆 ile nasion wkładamy do doniczki
🍅🥦 kiedy zbierać koper do jedzenia
🥒🌶 kiedy pojawią się pierwsze rośliny
🥬🍆 jak podlewać.
Podczas zajęć dzieci wspólnie wysieli zdrowy i pełen witamin koper, który tuż przed wakacjami zabrali do domu.
🌱 🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🌱🌱🪴🌱🪴🌱🪴
Ciekawostki związane ze zdrowotnym działaniem kopru:
– świeży koperek zawiera dużo witamin: C, A, B, D, E, K oraz minerałów (manganu, wapnia i żelaza)
– zawiera bardzo mało kalorii
– łagodzi bóle żołądka, wspomaga trawienie
– działa antystresowo dzięki zawartości magnezu, i witamin z grupy B, działa uspakajająco
– działa łagodząco przy schorzeniach i dolegliwościach ze strony układu moczowego
– łagodzi kaszel.
🌱 🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴🌱🪴
Akcja miała na celu popularyzację wśród dzieci wiedzy oraz aktywizowanie działań w zakresie samodzielnej uprawy warzyw, ziół i kwiatów. Dodatkowym celem było budowanie zdrowych nawyków żywieniowych.
Koordynatorzy akcji Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Maria Abramowicz, Ewa Zielińska, Bożena Gąsowska