Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. 

2 grudnia uczniowie klasy Va wzięli udział w warsztatach kulinarnych “Świąteczne pieczenie i dekorowanie pierników”. Pod czujnym okiem Pani Marty Popławskiej, mamy naszej Mai, dzieci miały okazję nauczyć się wypieku pysznych, świątecznych pierników. Z wielką radością dziewczynki i chłopcy wałkowali przygotowane ciasto, wycinali foremkami ulubione kształty, związane z motywem świątecznym. Zapach pieczonych pierników unosił się po całym pomieszczeniu. Piątoklasiści mogli pokazać swoje zdolności artystyczne, wykazać się kreatywnością i dużą wyobraźnią. Z wielkim zaangażowaniem dekorowali korzenne ciasteczka mając do dyspozycji mnóstwo kolorowych ozdób.  Efekt pracy był imponujący. Nagrodą była najprzyjemniejsza część warsztatów czyli degustacja własnoręcznie wykonanych smakołyków. 

Pieczenie pierniczków sprawiło uczniom wielką radość, a jednocześnie przybliżyło tajniki zawodu cukiernika. W sposób miły i praktyczny utrwalili tradycje Świąt Bożego Narodzenia. 

Serdecznie dziękujemy Pani Marcie za smakowite, przemiłe i bardzo inspirujące warsztaty. Dziękujemy naszym Paniom kucharkom za pomoc w organizacji przedsięwzięcia. 

Wychowawca – Alina Gościk