Tegoroczne Święto Szkoły miało inny przebieg niż dotychczas. Po niedawnym okrągłym jubileuszu w tym roku zaproponowaliśmy naszym uczniom szereg działań związanych z Dniem Praw Dziecka, obchodzonym 20 listopada. Z kolei 21 listopada w kalendarzu mamy oznaczony Dzień Życzliwości i dlatego nasze święto przebiegało pod hasłem „Dzień dobrych wiadomości i życzliwości, Dzień Praw Dziecka”.

Uczniowie w tym dniu spotkali się ze swoimi wychowawcami już o 8.00, aby najpierw zapoznać się z dokumentami zawierającymi zagwarantowane prawa dzieci. Uczniowie poznali Konwencję o Prawach Dziecka, Konstytucję RP, Statut Szkoły oraz Kodeks rodzinny i opiekuńczy, w którym zapisano obowiązki dziecka w rodzinie, a później zajęli się opracowaniem i wykonaniem Drzewa Praw, które zostały wyeksponowane na drzwiach do sal lekcyjnych. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przybliżającą historię ewaluowania dokumentów oraz genezę ich powstania. Pani Iwona Lech przygotowała szereg rebusów, łamigłówek i gier porządkujących wiedzę o prawach i obowiązkach dzieci oraz dokumentów je zawierających. Później zajęto się zagadnieniem życzliwości – uczniowie pisali kartki do swoich kolegów i koleżanek, dyrekcji, nauczycieli i pracowników szkoły z miłymi słówkami i wrzucali przez cały dzień do Szkolnej Poczty Życzliwości. Liściki zostały rozniesione adresatom następnego dnia.

Kolejnym zadaniem było napisanie życzeń Szkole z okazji Jej święta i 101 urodzin. Wszyscy uczniowie otrzymali takie same kartki, na których wypisywali najpiękniej jak umieli słowa życzeń, ozdabiając różnorodnymi obrazkami. Kartki zostały przekazane Szkole – wywieszono je na korytarzach pierwszego piętra i parteru. Komisja w składzie Ewelina Ostapczuk i Emilia Artemiuk przeczytała wszystkie życzenia i wybrała te najciekawsze. Drobne upominki otrzymali Vanessa Rogacz, Ignacy Supron, Kamila Bukowska, Kinga Czeraszewska, Ewa Siemiżon, Marcelina Mojsiej, Michalina Gasperowicz, Hania Lutostańska, Agata Chwojko i Amelia Łaniewska.

Odbyło się też uroczyste spotkanie Dyrekcji Szkoły z Uczniami z zachowaniem ceremoniału szkolnego. Po odśpiewaniu hymnów wszystkich powitała Dyrektor Szkoły Danuta Garkowska, a historię święta i sztandaru przybliżyła Dyrektor Anna Grycuk. Życzenia szkole i uczniom oraz pracownikom przekazał Wójt Wiesław Kulesza.

Po krótkiej uroczystości rozpoczął się Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Gródek. Rozgrywki zostały przeprowadzone w dwóch grupach: klasy IV – VI i klasy VII – VIII. Zwycięzcą grupy pierwszej została drużyna klasy VI b, wśród klas starszych najlepiej zaprezentowała się drużyna klasy VIII. Wszystkie zespoły zostały nagrodzeni pucharami, a najlepsi strzelcy bramek otrzymali nagrody indywidualne – byli to Marcel Kondrusik z VI b i Paweł Łapiński z VIII. Puchary i medale były ufundowane przez Dyrekcję Szkoły. Zawody zorganizowali panowie Marcin Józwowicz i Eugeniusz Sawicki.

Klasy młodsze miały okazję bawić się z panią Magdaleną Łotysz. Pod jej czujnym okiem uczniowie tańczyli zumbę, a klasy starsze – belgijkę. Dzień był pełen emocji i wrażeń.

Rada Rodziców ufundowała słodkości i drobiazgi na nagrody. Dziękujemy.

 

IMG_0418