Trening karate kyokushin w klasach piątych!
?????????????????
Kyokushin – pełnokontaktowa sztuka walki, rodzaj karate, stworzona przez Masutatsu Ōyamę. Nazwa jest połączeniem słów kyoku i shin i tłumaczona jest najczęściej jako ekstremum prawdy, dążenie do poznania prawdy, zaś nazwa Kyoku-shin-kai oznacza stowarzyszenie na rzecz poznania ostatecznej prawdy.
?????????????????
Dnia 29.03.2022r. w naszej szkole odbył się pokaz zajęć karate kyokushin, w którym udział wzięli chłopcy z klasy 5a i 5b. Uczniowie mieli możliwość uczestniczenia w treningu, który został przeprowadzony przez Pana Mariusza Kalinowskiego. Podczas zajęć Pan Mariusz razem z dziewczynami z klasy 5a Ewą Laskowską i Wiktorią Kubiak zaprezentowali różne ćwiczenia. Chłopcy z wielkim zaangażowaniem, pod czujnym okiem trenera, wykonywali wszystkie zaproponowane ćwiczenia: prace na tarczach – kopnięcia mae geri, mawashi soto keage, mawashi uchi keage, hiza (kolano) z przysiadu oraz uderzenia pięścią – seiken tsuki chudan.
Zajęcia wzbudziły wielkie emocje. Koledzy byli pod wrażeniem umiejętności swoich koleżanek. Lekcja pokazała, że karate to nie tylko walka. Karate doskonali nie tylko ciało, ale przede wszystkim charakter. Podnosi kondycję, koordynację ruchową i wydolność układu krążenia. Karate poprawia również samopoczucie i pozwala nabrać pozytywnej energii. Karate to przede wszystkim nauczanie dyscypliny i skupienia, budowanie solidnego poczucia własnej wartości a także zwiększenie samokontroli.
Pan Mariusz zachęcał chłopców do zgłębiania tajników tej sztuki walki i zapraszał na treningi Klub Karate Kyokushin Gródek, które odbywają się w naszej szkole we wtorki i czwartki.
???????????????????
Serdecznie dziękujemy Panu Mariuszowi Kalinowskiemu za przyjęcie zaproszenia i ciekawą lekcję wychowania fizycznego.
Alina Gościk