Turniej piłki nożnej ,,Z Podwórka Na Stadion o Puchar Tymbarku 2024”

W dniach 15 – 16 kwietnia 2024 r., nasza szkoła uczestniczyła w turnieju Tymbarka
w Tykocinie.

Pierwszego dnia rywalizowali nasi najmłodsi uczniowie z klas I-III w kategorii u-10. W grupie pokonaliśmy wszystkie zespoły SP Kleosin 6:1, SP I Juchnowiec Kościelny 2:1 i SP 2 Juchnowiec Kościelny 8:0. W półfinale trafiliśmy na SP 1 Łapy. W tym bardzo wyrównanym meczu, potrzebna była dogrywka, która również nie wyłoniła zwycięzcy. W końcu, aby rozstrzygnąć wynik rywalizacji przystąpiliśmy do serii rzutów karnych. Niestety ,,w karnych’’ szczęście było po stronie przeciwnika. Nasz zespół z pośród 16 drużyn szkolnych zgłoszonych do zawodów zajął 3 miejsce. Jest to niewątpliwie ogromny sukces naszej bardzo młodej drużyny. Tego dnia zawody trwały do bardzo późnych godzin popołudniowych, a nasz szkolny autobus musiał wracać, aby odwieźć oczekujące dzieci ze świetlicy szkolnej. W związku z tym bardzo dziękuje wspaniałym rodzicom, Pani Magdzie
i Panu Piotrowi za bezpieczne odwiezienie nas do domów.

Drugiego dnia rozgrywany był turniej w najstarszej i najbardziej prestiżowej kategorii u-12. Do zawodów, co jest rekordem turnieju w naszym powiecie zgłosiło się 21 drużyn! Nasz zespół trafił do grupy C, w której kolejno pokonaliśmy 2:0 SP 1 Wasilków, 2:1 ZSP Fasty, oraz SP Uhowo 3:0.
W półfinale trafiliśmy na zwycięsce grupy E drużynę SP 1 Łapy, którą pokonaliśmy 4:2. Niestety
w finale z udziałem 3 najlepszych drużyn, zabrakło nam już sił a przede wszystkim dłuższej ławki rezerwowych. Przegraliśmy z SP Choroszcz i SP Sobolewo i zajęliśmy 3 miejsce w całym turnieju.

Skład zespołu u-10: Dariusz Łotysz, Gabriel Charkiewicz, Błażej i Bartosz Szulak, Filip Wojcieszuk, Franciszek Antonowicz, Paweł Paprocki i Oskar Marcińczyk – nieszczęśliwie kontuzjowany już w pierwszym meczu.

Skład zespołu u-12: Dawid Langer, Gabriel Mieleszko, Piotr Łotysz, Szymon Walendzik, Maciej Mielesza, Jakub Popławski, Kamila Wawreniuk, Filip Józwowicz.