Wyjazd do kina Helios oraz lekcja WF w Strefie Wysokich Lotów

W czwartek 13.04.2023 roku wychowawcy klas szóstych – pani Alina Gościk i pani Monika Jaroszuk zorganizowały wycieczkę do Białegostoku.

Na początku uczniowie  obejrzeli w Kino Helios Polska film pt.  „Rodzice kontra  influencerzy”. Seans poruszał ważne dla współczesnej młodzieży tematy – bezpieczeństwa w sieci, odpowiedzialnego korzystania z różnego typu mediów, uzależnienia od Internetu oraz sposobu budowania wzajemnych, pozytywnych relacji zarówno w świecie wirtualnym, jak i realnym. W bardzo ciekawy sposób zostały przedstawione różnice międzypokoleniowe wynikające z stosunku do mediów społecznościowych oraz  do Internetu. Warto wiedzieć, iż obecni szóstoklasiści są zaliczani do pokolenia Z. Są oni wychowywani w warunkach niemal nieograniczonego dostępu do Internetu, co ma ogromny wpływ na ich sposób funkcjonowania w domu, szkole i środowisku rówieśniczym. Film zachęcał młodych ludzi do podejmowania wysiłków celem nawiązania współpracy z pokoleniem swoich rodziców, a nawet dziadków. Główna bohaterka filmu, dzięki współpracy z ojcem odniosła sukces  jako menadżer i twórca internetowy czyli influencerka.

Wszyscy wiemy, iż systematyczna aktywność fizyczna jest ważnym elementem zachowania zdrowia zarówno fizycznego, jak  i psychicznego. Stąd też pomysł na zajęcia w Strefa Wysokich Lotów. Ta nietypowa lekcja wychowania fizycznego została przeprowadzona przez wykwalifikowanych trenerów zajęć sportowych. Pan Wadim jest trenerem akrobatyki sportowej a pan Przemysław trenerem akrobatyki sportowej oraz Parkour&Freerun. Akrobatyka sportowa to widowiskowa dyscyplina, polegająca na łączeniu ciekawych kombinacji skoków i figur, zaś Parkour&Freerun to  sport ekstremalny, który polega na wykonywaniu efektownych i trudnych tricków w czasie pokonywania przeszkód na trasie biegu.  Należy pamiętać, iż pozornie beztroskie skakanie doskonali nie tylko kondycję, koordynację, gibkość i poczucie równowagi, ale też wiele umiejętności potrzebnych w codziennym życiu np. przestrzeganie ustalonych zasad, czy zdrową rywalizację.

Wychowawcy klas szóstych.