Wycieczka do Białegostoku

 16 listopada klasy VIII b i VIII c pojechały na wycieczkę do Białegostoku. Celem wyjazdu była rekreacja w Kula Hula i spektakl w auli Uniwersytetu w Białymstoku.

Najpierw odwiedziliśmy kręgielnię i bilard. Dwie godziny minęły niepostrzeżenie. Niektórzy z nas po raz pierwszy trzymali w ręku kulę do strącania kręgli i kij do kul w bilardzie.  Zabawa była przednia. Nawet nasze opiekunki: Panie Ela, Irena i Halina spróbowały swych sił i uzyskały świetne wyniki.

Po wysiłku fizycznym byliśmy bardzo głodni. Jadąc na spektakl, wstąpiliśmy do McDonalda. Tam wszyscy chętnie spałaszowaliśmy fast foody.

Najedzeni, ruszyliśmy po strawę duchową. Przed Uniwersytetem w Białymstoku zrobiliśmy  pamiątkowe zdjęcie, a następnie  weszliśmy do środka. Po kilkuminutowym oczekiwaniu w hallu, zasiedliśmy w wygodnych fotelach na auli. Chwilę później rozpoczął się spektakl. Aktorzy krakowskiej sceny przedstawili nam „Treny” Jana Kochanowskiego. Przypomnieliśmy sobie treść kilku utworów. Aktorzy włożyli sporo wysiłku, aby trafić do nas. Scenografia była dość skromna. Wielu z nas przeszkadzała głośna muzyka, towarzysząca grze aktorów.  Może nie było to przedstawienie z górnej półki, ale na pewno taka forma powtórki przed egzaminem ósmoklasisty przyda się nam.

Po spektaklu wróciliśmy do szkoły. Wycieczka była bardzo udana.

Uczniowie klasy VIII b I VIII c

Panie: Elżbieta Bielawska, Irena Matysiuk, Halina Mojsiejewicz – Gołub