Wycieczka klas VIII

    

,,Dobrze widzi się tylko sercem.

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”

                             Antoine de Saint-Exupéry – Mały Książę

       

        31 marca 2023 r. uczniowie klasy VIIIb  i VIIIc  udali się na wycieczkę do Białegostoku. Celem wycieczki było obejrzenie  spektaklu pt. „Mały Książę”  i wizyta w  Centrum Rozrywki Lastag.  

      Na początku uczniowie spędzili  niebywały czas w Lastagu. To miejsce z klimatem i innowacyjną rozrywką, gdzie przekracza się granice codzienności i wkracza w inną rzeczywistość, przejmując nowe role. Na początku  obie klasy zintegrowały się przy budowaniu fortecy z dużych klocków oraz pojedynku na miękkie sakwy. Następnie klasy zostały podzielone na grupy i zaczęła się zabawa. Lastag to cztery pomieszczenia z różnymi atrakcjami – w laserowym paintballu uczniowie poczuli się jak w prawdziwej grze komputerowej lub filmie sci-fi, w reflex roomie i  laserowym labiryncie testowali swoją sprawność, spostrzegawczość i koordynację. Największą popularnością cieszyła się ścianka wspinaczkowa, niektórzy pokonali swoje lęki i wspięli się na wysokość aż 9 metrów. Pobyt w centrum rozrywki był dla wszystkich fascynującą przygodą..

Po tych atrakcjach uczniowie udali się na spektakl pt. „Mały Książę”. W przedstawieniu zobaczyliśmy Pilota, który równocześnie był narratorem opowieści, małego przybysza z planety B- 612 odgrywanego przez kilkuletniego chłopca, wszystkie postacie będące alegoriami ludzkich cech, spotkane przez Księcia podczas jego wędrówki : Króla, Próżnego, Pijaka, Bankiera, Latarnika, Geografa i oczywiście Różę, Lisa oraz Żmiję. Podczas awaryjnego lądowania na pustyni Sahara, Pilot spotyka małego tajemniczego przybysza z innej planety – Małego Księcia.  Ich spotkanie jest okazją do przypomnienia
o najważniejszych sprawach w życiu: o miłości, o przyjaźni i o odpowiedzialności za drugiego człowieka. Przedstawienie zostało wzbogacone pięknymi, melodyjnymi piosenkami. Wykorzystano w inscenizacji wiele łatwo przesuwalnych rekwizytów, zastosowano piękne wizualizacje komputerowe. Widz miał wrażenie, że rzeczywiście jest wraz z Małym Księciem w ogrodzie pełnym pachnących róż, a migające samoloty i połyskujący piasek przenoszą w klimat Sahary. Była to wierna opowieści inscenizacja, jednak ukazana w nietypowy sposób. Urzekająca muzyka, ciekawe stroje i atrakcyjne efekty specjalne sprawiły, że spektakl przeniósł wszystkich w świat fantazji, jak również pozytywnie motywował do zastanowienia się nad znaczeniem przyjaźni i miłości w życiu człowieka.

 Spektakl bardzo podobał się zgromadzonej w teatrze publiczności. Warto było go obejrzeć. Wszyscy byli zachwyceni. Pełni wrażeń i bogatsi o  zdobytą wiedzę uczniowie klas VIII wrócili do domu.