Wakacje to czas odpoczynku od nauki, lekcji, wczesnego wstawania i szkolnej rutyny.  To moment na relaks, wspólne spędzenie czasu wolnego z rodziną oraz poznawanie nowych zakątków świata, zarówno tego bliskiego, jak i tego dalszego.

Należy pamiętać, iż  powrót do szkoły to stresująca sytuacja zarówno dla nauczycieli, którzy muszą ponownie zachęcić uczniów do systematycznej nauki oraz przestrzegania dyscypliny oraz zasad szkolnych, jak i dla wychowanków, którzy  często po dłuższym okresie rozprężenia i zabawy nie chcą wracać do szkolnych obowiązków. Dużo obaw wzbudza też u dzieci i młodzieży poczucie niepewności związane z przejściem do klasy programowo wyższej, czasem zmianą nauczyciela, a przede wszystkim z tym, iż z częścią kolegów i koleżanek nie było kontaktu przez całe dwa miesiące. Ważne jest zatem wspólne spędzanie czasów trakcie zabawy.

Dzień 5 września  poświęcony został właśnie na integrację oraz budowanie wspólnoty klasowej oraz szkolnej. Tego dnia klasy 5a, 5b, 6a oraz 7a i 7b po spotkaniu w klasach spędziły wesoło czas z wychowawcami – panią Iloną Łukoszyk, Anną Gwizdak, Haliną Ignatowicz, Aliną Gościk, Moniką Jaroszuk oraz nauczycielami panią Haliną Mojsiejewicz – Gołub i Małgorzatą Wirkowską.  Nad Zalewem w Zarzeczanach uczniowie grali  w badmintona, piłkę siatkową, w gry planszowe i karciane. Pani Alina Gościk oraz pani Małgorzata Wirkowska zorganizowały mini zajęcia z piłki nożnej na stadionie. Uczniowie otrzymali zdrowe kanapki oraz wodę.