Zawód Żołnierz
25 kwietnia 2024r. w naszej szkole odbyły się warsztaty dla uczniów klas VIIab i VIIIa przeprowadzone przez Wojskowe Centrum Rekrutacji w Białymstoku WCR Białystok i Liceum mundurowe CN – B Feniks w Białymstoku Centrum Naukowo-Biznesowe Feniks S.C. Celem warsztatów “Zawód Żołnierz” było przybliżenie zagadnień związanych z wykonywaniem zadań przez żołnierzy Wojska Polskiego oraz możliwość poznania ścieżki zawodowej, jaką można obrać po zakończeniu szkoły podstawowej.
Podczas zajęć uczniowie w dwóch grupach szkoleniowych wysłuchali informacji o specyfice żołnierskiego zawodu. Kadeci ze szkoły mundurowej zaprezentowali młodzieży sprzęt wojskowy, z którego korzystają żołnierze. Była możliwość dotknięcia m.in. makiety karabinu i granatów, kajdanek, radiostacji. Uczniowie poznali również techniki przetrwania podczas trudnych misji oraz doskonalili umiejętności z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Warsztaty zostały bardzo pozytywnie ocenione przez uczniów.
Dla wszystkich młodych ludzi, którzy planują związać swoją przyszłość z wojskiem, a obecnie są na etapie wyboru szkoły średniej, nauka w takiej formule jak klasa o profilu wojskowym, może być doskonałym wstępem do kariery wojskowej.
Składamy serdeczne podziękowania szer. rez Monice Drogosz z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Białymstoku oraz kadetom I LO CN-B im. Polskich Spadochroniarzy w Białymstoku za przybycie do naszej szkoły i bardzo ciekawe zajęcia.
Alina Gościk, Małgorzata Wirkowska, Katarzyna Kokieć, Emilia Artemiuk