????‍♀️LEKKOATLETYKA W SP W GRÓDKU??‍♂️??‍♂️
 
⚾️ 8 czerwca 2022 r. przejdzie do historii SP w Grodku, a wszystko dzięki 28 uczniom naszej szkoły. Dlaczego? Odpowiedź jest bardzo prosta. ⚾️
 
? Czasy pandemii to czasy, w których sport był często spychany na boczny tor. Jednak po tym czasie Starostwo Powiatowe wraz z  BOSiR em zorganizowało I Powiatową Olimpiadę Lekkoatletyczną w Białymstoku, na które zaprosiło ponad trzydzieści szkłł podstawowych z całego powiatu białostockiego. Zaproszenie przyjęło osiemnaście szkół, w tym także SP w Gródku. ?
 
?Dwudziestu ośmiu uczniów naszej szkoły dzielnie reprezentowała ja w różnych dyscyplinach sportowych min. skok w dal, rzut piłeczką palantową, rzut oszczepem, rzut piłką lekarską, pchnięcie kulą. Jeśli mowa o lekkoatletyce nie można także zapomnieć o biegu na: 1000 m, 600 m, 100 m i 60 m. ?
 
?Uczniowie naszej szkoły zmierzyli się z ponad dwudziestoma pięcioma zawodnikami w każdej z dyscyplin. I choć nie zdobyli złotego medalu to należy im pogratulować wysokich miejsc. Szczególne gratulacje należą się PAWŁOWI ŁAPIŃSKIEMU, który wywalczył srebro w rzucie piłeczka palantową na odległość 52 m. W końcowej klasyfikacji SP w Gródku zajęła 9 miejsce. ?
 
?Wszystkim zawodnikom składamy gratulacje i życzymy dalszych sukcesów sportowych. ?
 
Malgorzata Wirkowska
Marcin Józwowicz
Eugeniusz Sawicki