Koncert laureatów

19 czerwca w Auli Magna Pałacu Branickich odbył się koncert laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej “Śpiewające Serca”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pro Salute. Patronat honorowy Minister Edukacji i Uniwersytet Medyczny w Białymstoku.

Z przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów znalazły się nasze uczennice:

Ewa Siemiżon – I miejsce (kategoria klas V-VIII soliści amatorzy)

Marcelina Mojsiej – wyróżnienie (kategoria klas V-VIII soliści amatorzy)

Julia Karczemna, Kornelia Kirejczuk, Laura Kozłowska, Emilia Owsiejczuk, Zuzanna Tarasewicz – III miejsce (kategoria klas I-IV zespoły amatorzy)

Nikola Jarocka, Ewa Siemiżon, Marcelina Mojsiej – III miejsce (kategoria klas V-VIII zespoły amatorzy).

Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, upowszechnianie wiedzy o rzadkich chorobach genetycznych oraz symboliczny gest wsparcia dzieci z dystrofią mięśniową, którymi opiekuje się białostockie Stowarzyszenie Pro Salute.

To był dzień pełen talentu i pasji muzycznej, a WSZYSCY uczestnicy zasłużyli na wielkie brawa.

Małgorzata Wirkowska, Alina Gościk