6 grudnia szkołę odwiedził Mikołaj wraz z grupą pomocników. Niestety, klasa VI b nie spotkała się z oczekiwanym gościem, ale pojawił się jego wysłannik. Najpierw rozdał cukierki, a później nadszedł czas na upominki, które przygotowali sobie nawzajem uczniowie. Ale nie tak od razu, bo … aby otrzymać prezenty wszyscy musieli się czymś popisać. Jedni tańczyli, drudzy – śpiewali, a jeszcze inni mówili wiersze. Później była herbatka i oglądanie upominków. Czas spędziliśmy miło i przyjemnie. Ważne jest to, aby umieć się dzielić z innymi nie tylko prezentami, ale też wspólnie spędzonymi chwilami.

Przeczytaj więcej Mikołajki w klasie VIb

Na początku listopada naszą miejscowość odwiedziła para sympatycznych gości z Argentyny. Zainteresowała ich wystawa zdjęć pana Kuźmina, które wiszą na ogrodzeniu przed szkołą. Zaprosiliśmy ich do gabinetu pani dyrektor Anny Grycuk. Okazało się, że ojciec i córka są potomkami rodziny Ruczyk, która w 1927 roku opuściła naszą miejscowość. Goście z zainteresowaniem oglądali książki „Gródek w starej fotografii” i biuletyn „Wyprawa do miejsc, których już nie ma”. Znaleźli tam przedwojenne reklamy, na których widniało nazwisko ich znajomych. W spotkaniu uczestniczyły panie Anna Grycuk, Anna Gwizdak i Irena Matysiuk. Pani Julia mówiła po angielsku i hiszpańsku, jej tata po hiszpańsku i tu z pomocą przyszedł uczeń ósmej klasy - Michał Sołowiej, który świetnie mówi po hiszpańsku.

Przeczytaj więcej Niecodzienne spotkanie

Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów” Nasza szkoła, po raz drugi wzięła udział w akcji “Szkoły pełne Talentów”, organizowanej przez sieć sklepów Lidl. W Polsce do drugiej edycji zgłosiło się prawie 10 000 szkół. Uczniowie, nauczyciele oraz osoby spoza szkoły przekazywali naszej placówce Talenciaki, które można było otrzymać za minimum 50 zł wydane na zakupy zawierające co najmniej jeden owoc lub warzywo. Cieszył nas każdy dodatkowy kupon, ponieważ to szansa na bardziej atrakcyjne nagrody. Mieliśmy utrudnione zadanie ze względu na niedużą liczbę uczniów w naszej szkole. Jednak dzięki zaangażowaniu w to przedsięwzięcie, wspólnymi siłami udało nam się zebrać 827 Talenciaków. Wymieniliśmy je na pakiet sześciu fabularyzowanych gier, które znakomicie rozwijają logiczne myślenie, uczą przewidywania, poszukiwania najlepszych rozwiązań, pobudzają wyobraźnię rozwijają kreatywność, a także uczą zasad rywalizacji. Wszystkim osobom, które włączyły się do akcji i przekazały naszej szkole Talenciaki serdecznie dziękujemy. Macie prawdziwą moc pomagania! Koordynatorzy akcji: Alina Gościk, Katarzyna Kokieć Przeczytaj więcej Podsumowanie akcji „Szkoły Pełne Talentów”

Zajęcia w Gminnej Bibliotece w Gródku. W środę 29 listopada klasa II a udała się do Publicznej Biblioteki na bardzo interesujące zajęcia. Podczas spotkania uczniowie zapoznali się z pracą bibliotekarza. Mieli też czas na to, by poczytać komiksy i książki, które ich zainteresowały. Później podczas zabawy robotami Photon dzieci uczyły się kodowania. Serdecznie dziękujemy Paniom Katarzynie Rogacz i Ewelinie Karczemnej za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia. Ewa Sac, Rafał Prokopiuk

Przeczytaj więcej Zajęcia w Publicznej Bibliotece w Gródku.

Andrzejki w klasie IIa W poniedziałek 27 listopada w klasie II a odbyła się zabawa andrzejkowa. Na początku uczniowie zapoznali się z historią i tradycjami związanymi z andrzejkami. Następnie dzieci uczestniczyły w kilku zabawach i wróżbach, które miały przepowiedzieć im przyszłość 🙂 naszą wesołą zabawę zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem i wykonaniem andrzejkowych prac plastycznych. Wychowawca klasy: Ewa Sac

Przeczytaj więcej Andrzejki w klasie IIa

Wolontariat

24-25.11.2023 r. przy współpracy z Bankiem Żywności Suwałki - Białystok i sklepem „Top Market”, wolontariusze ze Szkoły Podstawowej w Gródku przeprowadzili Świąteczną Zbiórkę Żywności pod hasłem „Święta godne, a nie głodne”. Kolejny raz mogliśmy liczyć na  ofiarność mieszkańców naszej gminy. Zebraliśmy 190,15 kg żywności, która została przekazana potrzebującym rodzinom z Gródka. Serdeczne podziękowania za pomoc i zaangażowanie na rzecz osób potrzebujących, składam wolontariuszom: Szymonowi Karpiuk, Michałowi Konończuk, Szymonowi Czapnik, Aleksandrze Sulędzkiej, Amelii Sielezniew, Julii Borawskiej, Elizie Lulewicz, Neli Nikołajuk, Natalii Gogiel.

opiekun -  Joanna Ostapczuk

Przeczytaj więcej Świąteczna zbiórka żywności.

Podsumowanie konkursu ph. „Moja ilustracja do książki”, organizowanego w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. 17 listopada 2023 r. komisja konkursowa oceniła zebrane przez bibliotekę prace plastyczne - „Moja ilustracja do książki”. Komisja konkursowa w składzie: Dyrektor Szkoły Podstawowej w Gródku pani Danuta Garkowska, instruktor GCK w Gródku pani Maria Mieleszko, Krystyna Giegiel i Anna Kondratowicz - nagrodziła niżej wymienionych uczniów:

Kategoria: Grupa przedszkolna

 

I miejsce

 • Amelia Owerczuk

 • Zoja Pawlak

 • Olga Siemiżon

II miejsce

 • Nikola Drobot

 • Agata Lichodziejewska

 • Zuzanna Sacharkiewicz

III miejsce

 • Dawid Chrzanowski

 • Artur Kuźma

 • Ignacy Szeszko

Wyróżnienia: Gabriela Hanus, Lena Pawlak, Julia Treska, Dawid Czereszewski.

Kategoria: Klasa I

I miejsce
 • Julia Karczemna kl.Ia
II miejsce
 • Vanessa Rogacz kl. Ib
III miejsce
 • Dawid Kalinowski kl. Ib

Kategoria : Klasa II

I miejsce
 • Amelia Karczemna kl. IIb
 • Magda Kochanowicz kl. IIb
 • Grzegorz Kochanowicz kl. IIb
II miejsce
 • Kinga Czereszewska kl. IIb
 • Zofia Gasperowicz kl. IIa
 • Zuzanna Wołosewicz kl. IIb
III miejsce
 • Michalina Kubiak kl. IIa
 • Paulina Majewska kl.IIb
Wyróżnienie: Marianna Rabcewicz kl. IIa

Kategoria: Klasa III

I miejsce
 • Maria Dudko kl. IIIa
 • Zoja Siemiżon kl. IIIa
II miejsce
 • Gabriel Trochimczyk kl. IIIa
III miejsce
 • Lena Tereszczuk kl. IIIb
 • Kacper Tarasewicz kl. IIIb
Wyróżnienia: Malwina Sokołowska kl. IIIb kl. …

Przeczytaj więcej Podsumowanie konkursu plastycznego „Moja ilustracja do książki”

Nasza szkoła od wielu lat prowadzi działania na rzecz ochrony przyrody i ekologii. Należymy do projektu ESA, czyli Edukacyjnej Sieci Antysmogowej. W listopadzie nauczyciele przeprowadzili wiele działań edukacyjnych na temat źródeł zanieczyszczeń powietrza oraz ich skutków na zdrowie człowieka. Uczniowie przedstawiali również propozycje starań jakie każdy z nas może podjąć na rzecz poprawy jakości powietrza. Klasy 4-8 wykonały bardzo ciekawe plakaty. Chętni uczniowie rozwiązywali test online. Koordynatorkami działań były panie Ilona Łukoszyk i Izabela Chowańska.

Przeczytaj więcej Działamy na rzecz czystego powietrza w naszej gminie