REGULAMIN Międzyszkolnego Konkursu

Piosenki Walentynkowej

Miłość niejedno ma imię” w Gródku

Organizator: Szkoła Podstawowa w Gródku: Cezary Kunda, Małgorzata Wirkowska

Cel konkursu:

 • stworzenie dzieciom i młodzieży nowej atrakcyjnej formy Dnia Zakochanych,

 • tworzenie warunków do wyszukiwania i prezentacji młodych talentów wokalnych,

 • popularyzacja piosenek o ogólnie pojętej miłości do ludzi-do kolegów, koleżanek, członków rodziny i bliskich.

Kategorie wiekowe:

 • uczniowie klas 0- III

 • uczniowie klas IV-VIII

Warunki uczestnictwa:

      Jednym z problemów jakie stają przed osobami pracującymi z dziećmi i młodzieżą jest problem opuszczania przez nich zajęć szkolnych.       W przypadku fobii szkolnej sytuacja lękowa wiąże się z pobytem w szkole. Przyczyny fobii szkolnej mogą być różne. Nie powinno się jej lekceważyć. Warto natomiast ustalić, co właściwie wzbudza u dziecka niechęć do pójścia do szkoły. Na początek należy próbować odróżnić fobię szkolną od zwykłych wagarów.       Samego wagarowania oczywiście również nie należy lekceważyć, ponieważ przeważnie świadczy o tym, że dziecko ma jakieś kłopoty. W obu przypadkach dobrze jest zasięgnąć porady specjalisty, a w przypadku podejrzenia o fobię szkolną należy zrobić to szybko, najlepiej u lekarza psychiatry, ponieważ jeśli dziecko prześladowane lękami nie uzyska profesjonalnej pomocy, trzeba się liczyć z poważnymi następstwami, które mogą oznaczać zaburzenie normalnego toku edukacji i społecznego rozwoju dziecka i utrwalenie się cech, które uniemożliwią funkcjonowanie w społeczeństwie. UCZEŃ WAGARUJĄCY:
 • stara się ukryć nieobecności przed rodzicami,
 • nie odczuwa ogromnego lęku przed pójściem do szkoły,
 • często oszukuje,
 • raczej nie uskarża się na dolegliwości fizyczne,
 • po lekcjach chętnie przebywa poza domem,
 • jest pod dużym wpływem rówieśników,
 • gdy ucieka z zajęć, czasami dopuszcza się czynów chuligańskich (np. kradzieży, bójek).
OPUSZCZANIE ZAJĘĆ SZKOLNYCH: Nie chcę! - chociaż mogę - nie zależy mi na szkole - …

Przeczytaj więcej Fobia szkolna czy wagary?

MEMU BOGU KRÓLOWI w wykonaniu KOŁA MUZYCZNEGO ze Sp w Gródku
Nagranie LIVE powstało w ramach innowacji pedagogicznej "Kto śpiewa uczy się podwójnie" autorstwa Małgorzaty Wirkowskiej.
Podziękowania za współpracę dla:
- GCK w Gródku ( szczególnie - Grzegorzowi Karpowicz i Radkowi Kulesza ) - #GminneCentrumKulturywGródku
- Mikołaja Kałajtana
- Aliny Gościk
- Anny Trochimczyk
- Rodzicom

Przeczytaj więcej “Memu Bogu Królowi”

W oczekiwaniu na te najpiękniejsze święta 16 grudnia odbyła się wigilia klasy Va. Salę udekorowano świątecznymi ozdobami. Przygotowano stół tradycyjnych smakołyków i dań - kutię, pierogi z grzybami, łazanki z makiem, pierogi z jagodami, racuchy drożdżowe z makiem, makowiec, placuszki z makiem, piernik i pierniczki, kompot z suszu, faworki, rolada z makiem, zawijańce z kapustą i grzybami, ciasteczka, pierogi drożdżowe z kapustą i grzybami, owoce, orzeszki z czekoladą i inne pyszności. Było wspólne śpiewanie kolęd, różne gry i zabawy, oglądanie filmu „Opowieść wigilijna” i pamiątkowe zdjęcia świąteczne. Wszyscy wczuli się w klimat nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Była to świetna okazja na zacieśnienie więzi z koleżankami i kolegami oraz z wychowawcą. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu wigilijnych potraw. Z okazji zbliżających się Świat Bożego Narodzenia składamy życzenia: rodzinnych, radosnych, zdrowych i spokojnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Uczniowie klasy Va z wychowawczynią Aliną Gościk

Przeczytaj więcej Wigilia klasy Va

Drodzy Uczniowie i Rodzice! Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami. W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz naszej szkoły. ,,IM WIĘCEJ SPRZĘTU UZBIERAMY, tym WYŻSZY BON OTRZYMAMY!!!’’ Termin Akcji: do 21 stycznia 2022r. Miejsce Akcji: Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) zlokalizowany w Gródku przy ul. A. i G. Chodkiewiczów obok targowiska gminnego. Odpady można dostarczać do PSZOK w godzinach pracy Punktu. ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP. NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK. Koordynatorzy: Alina Gościk, Monika Jaroszuk, Ewa Zielińska

Przeczytaj więcej Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci

Do Świąt coraz bliżej! We czwartek  16 grudnia odbyła się w naszej klasie Wigilia, czyli spotkanie przedświąteczne. Wraz z kolegami i koleżankami z naszej klasy  przy współpracy  z wychowawczynią, panią Elżbietą Bielawską i panią Barbarą Konończuk zorganizowaliśmy niesamowite spotkanie klasowe.  Podczas wieczerzy dzieliliśmy się się opłatkiem i prosforą, składaliśmy życzenia na Boże Narodzenie oraz życzyliśmy sobie wzajemnie pomyślności w nadchodzącym 2022 roku. Cała klasa już od początku grudnia planowała jak przygotować to wspaniałe spotkanie wigilijne w bliskim gronie. Wcześniej przygotowaliśmy ozdoby świąteczne i ozdobiliśmy salę lekcyjną. Na świątecznym stole znalazły się domowe  ciasta, owoce oraz inne smakołyki. Podczas Wigilii  panowała iście domowa atmosfera, wszyscy radośnie śpiewali świąteczne piosenki i kolędy wspólnie spędzając ten magiczny czas. Oczywiście były też prezenty i dużo radości z tego powodu. Uczniowie klasy VIIc

Przeczytaj więcej Wigilia w klasie VII c