⚽️ Dziecięca Ultra⚽️
⚽️W sobotę 25 maja 2024 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką nauczycieli Aliny Gościk, Małgorzaty Wirkowskiej i Marcina Józwowicza, w towarzystwie koleżanek, kolegów i opiekunów, wyjechała do Białegostoku na mecz ekstraklasy Jagiellonia Białystok – Warta Poznań. Wspaniała gra naszych piłkarzy, niesamowity doping 20 021 kibiców, w tym nasz, i wiara w końcowy sukces przyniósł zwycięstwo Jagiellonii Białystok 3 :0. Dzięki temu Jagiellonia Białystok została piłkarskim MISTRZEM POLSKI w sezonie 2023/2024!
⚽️Serdeczne podziękowania kierujemy w stronę Pana Jacka Romanowskiego - pomysłodawcy Dziecięcej Ultry. Ogromne podziękowania dla …

Przeczytaj więcej Dziecięca ultra

♥️ „Śpiewające Serca” - przesłuchania
♥️ W dniu 23.05.2024r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się II etap Przesłuchań Finalistów IV Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające Serca”.
♥️ Konkurs zorganizowało Stowarzyszenie Pro Salute na rzecz terapii dzieci z dystrofią mięśniową, podopiecznych Kliniki Rehabilitacji Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku i Stowarzyszenia Pro Salute.

W marcu 2024 roku uczniowie  Szkoły Podstawowej w Gródku pisali konkurs matematyczny – „Kangur Matematyczny 2024”. Otrzymaliśmy już wyniki tego konkursu. Wyróżnienie otrzymuje uczeń klasy IIIa Wojcieszuk Filip i uczennica klasy VIa Mikołajewska Eunika. Uczniowi klasy Va  Jakubowi Kononczukowi  zabrakło 1,25 punktu do otrzymania wyróżnienia.

Oto lista najlepszych uczniów naszej szkoły w kategorii klas:
 • Klasa II b  SP – ANTONOWICZ FRANCISZEK   52,25 P
 • Klasa III a SP – WOJCIESZUK FILIP    72,5 p – wyróżnienie
 • Klasa IV b SP – MIKOŁAJEWSKI ZARIAN    67,5 p
 • Klasa V a SP –  KONONCZUK JAKUB    78,5 p
 • Klasa VI a SP -   MIKOŁAJEWSKA EUNIKA 94,25 p   - wyróżnienie
 • Klasa VII b SP -  ŚWIĄTKIEWICZ GRZEGORZ  83,5 p
Wszystkim uczestnikom gratuluję i zachęcam do uczestnictwa w roku przyszłym.

Koordynator konkursu Elżbieta Bielawska.

W załączniku wyniki wszystkich uczestników konkursu naszej szkoły. wyniki_AATD-Kangur

Przeczytaj więcej Kangur Matematyczny 2024

W maju 2024 roku odbył się w Szkole Podstawowej w Gródku tydzień profilaktyki.

Uczniowie klas III-IV (73 uczniów) brali udział w programie profilaktycznym „Cukierki”. Dzieci nabrały  dystansu do osób nieznajomych, które mogą zagrażać ich zdrowiu   i bezpieczeństwu. Postacią, która w bajce wyzwala dzieci z opresji jest Wróżka Ognia Kuchennego „ognia, który karmi i ogrzewa, a jej czary są jednymi z najpotężniejszych na świecie”. Jest to piękna metafora ogromnej siły chroniącej, jaką są więzi rodzinne i tych, którzy dbają (albo powinni dbać) o ciepło i bezpieczeństwo dzieci, czyli rodziców. Istotną zaletą programu realizowanego programu było wczesne rozpoznawanie dzieci z grupy ryzyka,  które izolują się i wykazują trudności w radzeniu sobie z emocjami. Dzieci były zachęcane do angażowania w zabawę,  uczyły się empatii, nabyły umiejętności społeczne i rozwijały pozytywną umiejętność solidarności grupowej.

Cele programu:
 • przybliżenie dzieciom podstawowych informacji na temat środków uzależniających i zagrożeń z nimi związanych;
 • umiejętność zauważania i nazywania uczuć własnych i innych ludzi;
 • rozwijanie samodzielnego i twórczego myślenia;
 • wzmacnianie pozytywnego obrazu samego siebie i samooceny;
 • nauka współpracy jako formy zapobiegającej zachowaniom agresywnym;
 • kształtowanie umiejętności troski o własne bezpieczeństwo w relacjach z innymi;
 • nauka postaw asertywnych względem osób nieznajomych;
 • rozwijanie postawy szacunku i zaufania w stosunku do szkolnego personelu pedagogicznego, technicznego jak i innych osób mogących udzielić wsparcia …

  Przeczytaj więcej Szkolny Tydzień Profilaktyki

Uczniowie klasy 6 b mieli możliwość poznać jedną z coraz bardziej popularnych w Polsce dyscyplinę sportu zaprzęgowego jaką jest bikejoring.

Zaprzęgi kojarzą się wszystkim z parą koni lub szóstką psów ciągnących sanki z osobą, która pogania zwierzęta, a właściwie nimi kieruje. Do takiego sportu potrzebny jest śnieg, którego mamy coraz mniej. Dlatego też ludzie północy wymyślili odmianę tego sportu, kiedy to pies biegnie przed rowerem, przywiązany do niego linką. Jest to sport dla doświadczonego rowerzysty i silnego, szybkiego, a przede wszystkim wytrzymałego psa.

Takim sposobem spędzania czasu ze swoim pupilem zaraził się dzisiejszy gość, absolwentka naszej szkoły, Kinga Grochowska, która już od ponad roku z powodzeniem uprawia ten sport.

Kinga opowiedziała, na czym polega ta dyscyplina sportu, w jaki sposób przygotowuje do niej swojego Łajka zachodniosyberyjska, jaki potrzebny jest osprzęt dla psa, na co zwrócić uwagę kupując szelki i smycze.

Na prezentacji multimedialnej pokazała zdjęcia z zawodów sportowych, podczas których pies wraz ze swym musherem, czyli osobą będącą przewodnikiem psiego zaprzęgu bez względu na rodzaj środka lokomocji ciągniętego przez psa, musi pokonać zaplanowaną trasę. Długość drogi do pokonania waha się od 4 do 6 kilometrów na czas. Zdarza się, że ze względu na warunki …

Przeczytaj więcej Spotkanie szóstoklasistów z Kingą – absolwentką naszej szkoły

30 kwietnia Samorząd Uczniowski zaprosił wszystkich uczniów gródeckiej szkoły do kreatywnego podjęcia kolejnego wyzwania – wymyślenia oryginalnego sposobu przyniesienia do szkoły podręczników, zeszytów i przyborów. Na ten dzień został ogłoszony Dzień bez plecaka.

Sam pomysł takiego dnia pojawił się Stanach Zjednoczonych, a idea tego dnia narodziła się w głowie Mongai Fankam, młodej aktywistki, która przy okazji podróży do Kamerunu zwróciła uwagę na trudności, z jakimi dla wielu afrykańskich dzieci wiążę się uczęszczanie do szkoły. Szczególnie w oczy rzucał się brak plecaków, na które nie było stać ich rodziców. W związku z tym wielu uczniów w Kamerunie podręczniki nosi we własnych rękach lub reklamówkach. Często muszą w ten sposób pokonywać wiele kilometrów. Po powrocie do Stanów Zjednoczonych Fankam zaproponowała, by w jej szkole zorganizować zbiórkę plecaków dla uczniów jednej z kameruńskich szkół. By zwrócić uwagę na ten problem, wpadła też na pomysł organizacji dnia bez plecaka. Amerykańskie dzieci miały tego dnia przyjść do szkoły z książkami niesionymi we własnych rękach lub prostych plastikowych torbach.

Istotą dnia bez plecaka w szkole polskiej stały się kreatywne i nieszablonowe pomysły na zastąpienie tego przedmiotu czymkolwiek. Inwencja uczniów nie zna granic. I tak Michał przywiózł książki w wózku dziecięcym, Alan w abażurze …

Przeczytaj więcej Dzień bez plecaka

🦅Poznajemy Podlaskie – Dolina Bugu🦅
🦅Jak wyglądało życie dawnych mieszkańców wsi - wyrobnika, chłopa, sołtysa oraz szlachcica zagrodowego, a nawet hrabiego? Co oznacza stwierdzenie – odłożyć coś do lamusa? I czy można oświadczyć się za pomocą wielkanocnej pisanki? O tym wszystkim młodzież klas 6-8 dowiedziała się w czasie zwiedzania muzeum rolnictwa w Ciechanowcu.
🦅Oprócz drewnianych budynków wiejskich przeniesionych z pogranicza Mazowsza i Podlasia równie ciekawa była też mała architektura – gołębnik słupkowy, kapliczka, pasieka wiejska ubikacja tzw. „sławojka” i wędzarnia. Pasjonaci mechanizacji podziwiali stare traktory, parowozy, lokomotywy, maszyny rolnicze oraz powozy i sanie. Duże zainteresowanie wzbudziła bogata ekspozycja poświęcona rozwojowi weterynarii w Polsce i na świecie. To tutaj można było poznać techniki leczenia zwierząt począwszy od weterynarii ludowej, słowiańskich metod leczenia, …

Przeczytaj więcej 🦅Poznajemy Podlaskie – Dolina Bugu🦅

👏AWANS, AWANS, AWANS👏
😀Miło nam jest poinformować iż awans do II etapu Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Prozdrowotnej organizowanego przez Stowarzyszenie Pro Salute otrzymały:
😀 W kategorii soliści:
1. Ewa Siemiżon - w piosence „Kolorowy wiatr”
2. Marcelina Mojsiej - w piosence „ Chcę uwierzyć snom”
😀 W kategorii zespoły:
1. Ewa Siemiżon, Marcelina Mojsiej, Nikola Jarocka - w piosence „Pół kroku stąd”
2. Kornelia Kirejczuk, Julia Karczemna, Laura …

Przeczytaj więcej AWANS, AWANS, AWANS