Motywem przewodnim wydarzenia charytatywnego zorganizowanego podczas Siabrouskiaj Biasiedy był utwór „A nam choczacca żyć” zespołu Souvienir.

31 lipca 2021r. wśród wielu wspaniałych wykonawców na scenie pojawił się zespół Souvienir, który razem z uczniami z klasy IVa, wychowawcą i rodzicami wykonał piękną piosenkę „A nam choczacca żyć” (słowa i muzyka Jan Chocha). Wspólny występ wspierał zbiórkę funduszy na terapię genową dla Nikosia Wasilewskiego chorego na SMA 1 (rdzeniowy zanik mięśni).

Był stres, emocje, łzy i radość. Oto wypowiedzi moich kochanych uczniów/wolontariuszy ze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu i ich cudownych rodziców:

– byłem bardzo z siebie dumny i świadomy z tego ze pomagam Nikosiowi. Jakbym miał powiedzieć ogólnie to było super wiele radości emocji, zabawy

– przed występem był stres ale potem duma, ulga oraz świadomość z tego, że pomagam choremu chłopcu. Ogólnie to było suuuuperr, wiele emocji i zabawy

– Souvenir dziękujemy za mega emocje, przeżycie szczególnie dla dzieci

– przed występem był stres a po wszystkim ulga i świadomość, że w taki sposób pomogło się Nikosiowi choremu na SMA

– my jesteśmy bardzo zadowoleni, że wyszliśmy na scenę i że śpiewaliśmy dla Nikosia. Syn był bardzo z siebie zadowolony, cały czas powtarzał, że dobrze że śpiewaliśmy, że dzięki temu jego puszka była pełna po brzegi.

– akcja dla Nikosia przebiegła w miłej atmosferze. Jestem wdzięczna ludziom, którzy wrzucali pieniądze do puszki, to wzruszająca chwila, kiedy dowiadujemy się jaką kwotę uzbieraliśmy. Czułam ogromną radość, kiedy wraz z mamą mogłam zaśpiewać na scenie dla Nikosia.

– bardzo martwiliśmy się przed występem i podczas. Ale kiedy zobaczyliśmy, jak ludzie wrzucają pieniądze do skarbonki dla chorego chłopca dzięki temu, że zobaczyli nas na scenie w żółtych koszulkach, wiedzieliśmy, że jesteśmy gotowi to powtórzyć.

Za ogromne serce i wrażliwość pragnę podziękować w szczególności dla :

zespołu „Souvienir”

Szymona i p. Moniki Popławskiej

Michała i p. Barbary Kułakowskiej

Jana i p. Olgi Klimiuk

Ewy i p. Roberta Laskowskiego

Mai i p. Moniki Mieleszko

Mai, Kuby oraz p. Marty i Krzysztofa Popławskich.

Serdecznie dziękuję też p. Magdalenie Łotysz, Julii Popławskiej, Krzysztofowi i p. Oldze Kochanowicz, p. Eli Karpiuk, p. Agnieszce Ławniczuk, p. Justynie Hryhorowicz, p. Marcie Turczyńskiej, p. Piotrowi Ławniczuk. Lenie i p. Ewie Zielińskiej, Mai i p. Agnieszce Wojcieszuk, p. Krystynie i Jarosławowi Bokwa.

Dziękuję p. Angelice Fidziukiewicz – Suchodoła i p. Katarzynie Chrzanowskiej za współpracę i włączenie nas do Drużyny Nikosia.

Z całego serca dziękuję Wszystkim, których trudno tutaj wymienić z imienia i nazwiska, którzy pomogli oraz otworzyli swoje serca i wsparli te wydarzenie.

Zapraszam do obejrzenia wystepu: https://www.youtube.com/watch?v=xtDc7bOCRqs&t=9542s

Alina Gościk