W dniu 07.02.2024 roku uczniowie klas VIA, VIB, VIIA, VII B i VIIIA  SP w Gródku wraz z  nauczycielami i pedagogiem szkolnym wybrali się do Gminnego Centrum Kultury w Gródku na spektakl teatralny o charakterze edukacyjnym, z zakresu profilaktyki zdrowia, pod tytułem „Chemiczna zmiana nastroju kontra pozytywne emocje bez dopalaczy”. Spektakl ten łączy sztukę, kulturę i edukację. To mroczna podróż po krainie uzależnienia. Przewodnikami są główni bohaterowie: Dina i Damian — ofiary nałogu. Spotkanie z nimi to szansa na znalezienie odpowiedzi na pytanie: czym jest uzależnienie,  jak do tego dochodzi? Historie bohaterów uczą, jak działają destruktywne mechanizmy i jak się przed nimi bronić. Dowiedzieliśmy się też, co robić, żeby nie sięgać po te substancje, aby nie zmieniać swojego nastroju chemicznymi środkami. Ważne jest poszukiwanie swoich pasji i realizacja marzeń.

07.02.2024 r.                                                                                                              Pedagog: Ewa Bielawska