15 września 2022 r. w klasach I a i I b obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Tak naprawdę w tym święcie nie chodzi o Kropkę, ale o nasze ukryte talenty i kreatywność. Uczniowie spotkali się w jednej sali i wspólnie obejrzeli filmik o dziewczynce, która ma na imię Vashti. Ta dziewczynka nie wierzyła we własne możliwości plastyczne i podczas zajęć namalowała tylko kropkę. Dzięki temu, że nauczycielka oprawiła jej pracę w ramkę i powiesiła nad swoim biurkiem, dziewczynka zaczęła malować coraz więcej i więcej. W ten sposób odkryła w sobie talent, który systematycznie rozwijała. A z czasem Vashti nabrała pewności siebie i sama urządziła wystawę swoich prac. Dzieci w szkole i w domu też mogą rozwijać swoje talenty i zainteresowania oraz prezentować je innym. Prace dzieci są oczywiście jedyne i niepowtarzalne.