W dniach 23 – 30 września br, obchodziliśmy Europejski Tydzień Sportu. Wydarzenie to jest inicjatywą Komisji Europejskiej promujące sport i aktywność fizyczną w całej Europie. To ogólnoeuropejska kampania realizowana pod hasłem #BeActive (bądź aktywny). Ma zachęcić wszystkich do aktywnego trybu życia w ciągu obchodów Tygodnia oraz przez cały rok.

Nasza szkoła również przystąpiła do tego wartościowego przedsięwzięcia, zgłaszając swoje wydarzenie do Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. 28 września na boisku „Orlik” zorganizowano międzyklasowe rozgrywki w „Dwa ognie”.  Chętni uczniowie odpowiadali też na pytania o sporcie i zdrowiu. Startujące dzieci otrzymały gadżety niespodzianki.

Wszystkim zawodnikom dziękujemy za sportowe emocje, zaś kibicom za doping, który stworzył wspaniałą atmosferę.

Alina Gościk, Małgorzata Wirkowska, Monika Jaroszuk