Z okazji przypadającego w kwietniu Dnia Ziemi Samorząd Uczniowski ogłosił konkurs fotograficzny pt. „Zachowaj Ziemię”, którego celem było zwrócenie uwagi na piękno naszej przyrody,  promowanie świadomości ekologicznej wśród uczniów, zachęcanie do obserwacji i doceniania naturalnego piękna otaczającej nas planety, ale też uświadomienie uczniom, że dary natury mogą zginąć w wyniku działalności i ingerencji człowieka.

Na konkurs wpłynęły prace uczniów od klasy pierwszej po ósmą. Komisja konkursowa w składzie:

– p. Anna Siegieńczuk,

– p. Weronika Załęska,

– przedstawiciele SU: Michalina Gasperowicz, Maja Łukaszuk, Szymon Bućko

wybrali  najlepsze zdjęcia i wskazali zwycięzców.

Pierwsze miejsce przypadło w udziale Michałowi Konończukowi z klasy VII b, drugie – Mikołajowi Kazberukowi z klasy V b, a trzecie Natalii Gogiel uczennicy kl. VII a. Nagrodzeni otrzymali bony prezentowe w wysokości 50 zł do Empiku.

Zdjęcia Aleksandry Trochimczyk, Patryka Zastockiego i Gabriela Kalinowskiego zostały wyróżnione, a ich autorzy otrzymali za nie pendrive.

Wszyscy uczestnicy konkursy dostali  upominki i słodkości.

Prace nadesłane na konkurs można obejrzeć na wystawie obok pokoju nauczycielskiego.

Nagrody ufundowali: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Gródeckiej, Mototechnika Jarosław Greś, Nadleśnictwo Waliły oraz Top Market sklep nr 1. Bardzo serdecznie dziękujemy.