Nauka jest wokół nas
??⚖️⛓????‍???⏳?⚖️⛓????‍???
Rozrywka, uwolnienie nadmiaru energii, poznanie zjawisk przyrodniczych zachodzących wokół nas to propozycje wychowawców klas piątych na ciekawy sposób spędzenia czasu z rówieśnikami w trakcie wyjazdu do Białegostoku, który się odbył 21.04.2022r.
Pierwszym punktem wyjazdu było miejsce gdzie nauka spotyka się z zabawą czyli Epi – Centrum Nauki w Białymstoku. Składa się ono z urządzeń interaktywnych, które stymulują młodzież do nauki, poznawania świata i eksperymentowania. Urządzenia z dziedziny nauki pozwalają dzieciom przełamać bariery i przekonania o tym, że nauki ścisłe ich zainteresują. Samodzielnie eksperymentując piątoklasiści poznali podstawowe prawa fizyki. W ten sposób nudna dotychczas dziedzina może zacząć naprawdę ich interesować i już w domu sięgną po kolejne informacje.
??????????????????
Obecność siły grawitacji, oporów powietrza, sił tarcia kinetycznego i statycznego, momentu bezwładności, energii kinetycznej ruchu obrotowego to tylko niektóre zjawiska fizyczne możliwe do zaobserwowania na torze bowlingu. Oczywiście ważna jest też dobra zabawa, integracja, koordynacja i pozytywna rywalizacja. Wszystko te przeżycia zapewnił uczniom kręgielnia Cosmic Bowling Białystok.
Wycieczka była bardzo udana, wszyscy wrócili zadowoleni i pełni wrażeń.
Alina Gościk, Monika Jaroszuk