“Edukujesz – Ratujesz” to ogólnopolska akcja profilaktyczno – edukacyjna mająca na celu promocję bezpieczeństwa wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Nasza szkoła podczas obchodów Dnia Dziecka zorganizowała warsztaty z pierwszej pomocy przedmedycznej będące wsparciem działań instytucji zajmujących się profilaktyką z zakresu bezpieczeństwa. Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się jak wykonać resuscytację krążeniowo – oddechową, na czym polega rękoczyn Heimlicha i kiedy go stosujemy, kogo układamy w pozycji bezpiecznej bocznej – osobę nieprzytomną oddychającą, poznali sposób zakładania chusty trójkątnej. Podczas akcji trwała zbiórka pieniędzy, które przeznaczone zostaną na przygotowanie materiałów edukacyjnych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz uczniom klas ósmych za pomoc w przedsięwzięciu.

M. Kondrusik, M. Kamieńska