Planeta zdrowia

W tym roku szkolnym, uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci „Planeta zdrowia”, podczas którego odkrywali, jak dbać o swoje ciało, umysł i relacje z innymi. Dzieci pracowały nad takimi zagadnieniami jak: co zrobić, gdy wszyscy się kłócą, jak trenować wyobraźnię, dlaczego suche chipsy są tłuste, dlaczego nasze kości są twarde, po co człowiekowi stopy oraz jak udzielić pierwszej pomocy. Podczas zajęć uczniowie rozwijali kreatywność, uczyli się dokonywania zdrowych wyborów żywieniowych, poznawali zasady dbania o własne ciało, a także ćwiczyli radzenie sobie w sytuacjach konfliktowych i współpracę w grupie. Ważnym elementem było również dostrzeganie przyczyn i skutków różnych zjawisk oraz budowanie odpowiedzialnych postaw. Projekt dostarczył dzieciom wielu doświadczeń, zachęcił do zadawania pytań i wspólnego odkrywania świata, a zdobyta wiedza z pewnością zaprocentuje w codziennym życiu. W czasie projektu uczniowie uzupełniali swoje indeksy studenckie i otrzymali dyplomy ukończenia.