11 listopada Uczniowski Klub Sportowy Gródek zorganizował na sali gimnastycznej szkoły w Gródku  Puchar Niepodległej.  Zawodniczki zagrały w dwóch kategoriach wiekowych – 2010 i 2012. W turnieju unihokeja wzięły udział zespoły z Białegostoku,  Trzebiatowa (woj. zachodnio – pomorskie), Żabiego Rogu i Orzysza (woj.  warmińsko – mazurskie) oraz Gródka. W kategorii 2010 wyniki były następujące:

1 miejsce – UKS GRÓDEK,

2 miejsce – SUS TRAVEL JEDYNKA TRZEBIATÓW,

3 miejsce – ZSP 2 BIAŁYSTOK,

4 miejsce – UKS JEDYNKA ORZYSZ,

5 miejsce – LUKS NOLET ŻABI RÓG

W kategorii 2012:

1 miejsce – SUS TAVEL JEDYNKA TRZEBIATÓW,

2 miejsce – LUKS NOLET ŻABI RÓG,

3 miejsce – UKS GRÓDEK,

4 miejsce – UKS JEDYNKA ORZYSZ,

5 miejsce – SP ŻABI RÓG,

6 miejsce – ZSP 2 BIAŁYSTOK

Najlepszą zawodniczką zespołu wybrano Kamilę Wawreniuk i Wiktorię Kubiak. Najlepszą strzelczynią turnieju została Kamila Wawreniuk, a najlepszą bramkarką Marcelina Mojsiej (UKS Gródek).

W przerwie między meczami o godzinie 12.00 odśpiewano hymn narodowy.  Organizacja tego sportowego widowiska była dla nas wielkim wyzwaniem, ponieważ upłynęło już trochę czasu od turnieju, w którym gościliśmy zespoły z Polski i Łotwy. Turniej nie odbyłby się bez pomocy osób i instytucji, którym chcielibyśmy jeszcze raz z całego serca podziękować. Wspomogły nas niezawodne Mamy, które zorganizowały kiermasz ciast, dziewczyny z „Promyka” przygotowały pyszny obiad, a bar „Przy Granicy” pizzę. Marta Łukaszuk podarowała grawerowane medale dla najlepszych zawodniczek i trenerów, Jarosław Woronowicz ufundował misie dla najlepszych zawodniczek, Karol Burak pluszowe buźki. Urząd Marszałkowski, Starostwo Powiatu Białostockiego, Bank Gospodarstwa Krajowego oddział Białystok przekazali gadżety. Fundacja Banku Gospodarstwa Krajowego i Rada Rodziców naszej szkoły ufundowały medale i puchary. Marek Klebus  przekazał wodę dla naszego zespołu. Dziękujemy Pawłowi Łapińskiemu, Michałowi Kozłowskiemu, Kubie Hryhorowiczowi za obsługę nagłośnienia, Wojtkowi Popławskiemu za sprawowanie opieki medycznej, Mateuszowi Mieleszko za fotorelację z turnieju, Wiktorii Konończuk i Weronice Kondraciuk za obsługę turnieju, trenerom za sędziowanie, pracownikom GCK za wydrukowanie plakatów. Szczególne podziękowania kierujemy do pani dyrektor Danuty Garkowskiej, pań z biblioteki i zerówki za udostępnienie sali gimnastycznej i pomieszczeń szkoły. Dziękujemy panu Wójtowi Wiesławowi Kuleszy i pani Sekretarz Katarzynie Barszczewskiej, którzy zaszczycili nas swoją obecnością. A także wszystkim rodzicom, znajomym, byłym zawodniczkom i zawodnikom za dopingowanie naszym dziewczynom. Turniej odbył się w ramach projektu „Sport na start Fundacji Banku Gospodarstwa Krajowego pod hasłem „Z kijem i piłeczką po kondycję i zdrowie” i programu „Unihokej 2023”. (Klaudia Salik)