Marcelina Mojsiej i Nikola Jarocka laureatkami Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej ????????
? W dniu 06.06.2023 r. w Auli Magna Pałacu Branickich w Białymstoku odbył się Finał III Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej ŚPIEWAJĄCE SERCA 2023. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Pro Salute, które wspiera terapię i rehabilitację dzieci chorych na dystrofię mięśniową Duchenne”a. Celem konkursu była prezentacja umiejętności wokalnych dzieci, rozwijanie talentów estradowych, propagowanie kultury muzycznej, wsparcie dzieci z dystrofią mięśniową i popularyzowanie wiedzy i zachowań prozdrowotnych.
? Wśród finalistów nasza szkoła miała również swoich reprezentantów, był to duet: Marcelina Mojsiej i Nikola Jarocka. Nasze utalentowane dziewczynki o pięknych głosach zaśpiewały piosenkę „Sport to zdrowie”. Dziękujemy za super występ i świetne wykonanie utworu. Po obradach szanownego jury, oficjalnie możemy ogłosić, że nasz duet Marcelina i Nikola zajął III miejsce w kategorii 7 – 10 lat. Tym samym dziewczynki zostały laureatkami III Edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Prozdrowotnej „Śpiewające Serca”. Marcelina i Nikola, jesteśmy z Was bardzo, bardzo dumni. Gratulujemy również pozostałym uczestnikom, którzy zaprezentowali się podczas finału.
? Koncert Laureatów, wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się 07.09.2023r. w Światowy Dzień Świadomości Dystrofii Mięśniowej Duchenn”a w Podlaskim Instytucie Kultury w Białymstoku.
? Serdecznie dziękujemy Gminne Centrum Kultury w Gródku, a szczególnie dla Pana Grzegorza Karpowicza za pomoc w profesjonalnym nagraniu piosenki, którą mogliśmy wysłać do I etapu konkursu.
? Pieczę nad przygotowaniem uczniów do udziału w konkursie i podczas jego trwania sprawowały panie Małgorzata Wirkowska i Alina Gościk.