Spotkanie z producentem muzycznym ???????
8 lutego 2023r. odbyło się spotkanie uczniów klasy 6a i 8b z absolwentem naszej szkoły panem Mariuszem Choruży. Pan Mariusz jest wokalistą, producentem muzycznym we własnym studiu „Apollo Records” w Grabówce. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, że głównym zadaniem producenta muzycznego jest czuwanie nad całym procesem powstawania utworu. Obejmuje to nadzór nad wszystkimi etapami tworzenia muzyki, a nierzadko jest związane także z komponowaniem poszczególnych partii instrumentalnych. Pan Mariusz opowiedział też o swoim studiu muzycznym, które istnieje na rynku muzycznym już 20 lat. Zrealizowano w nim dziesiątki wyjątkowych produkcji każdego gatunku muzyki i dźwięku. Szczególne miejsce w działalności „Apollo Records” zajmuje praca nad muzyką i dźwiękiem do filmów oraz spektakli teatralnych. Przykładem jest chociażby muzyka do musicalu „Dym” i filmu „Uniwersytet Warszawski” oraz audiodeskrypcję w pierwszej serii serialu „Ranczo”.
Uczniowie oraz nauczyciele mieli również okazję bezpośredniego zadawania pytań, na które gość z ochotą odpowiadał. Pan Mariusz nawiązał świetny kontakt z młodzieżą, wykazując się niesamowitą charyzmą i poczuciem humoru.
?????????????????
Dziękujemy Panu Mariusz Choruży za to sympatyczne, bardzo profesjonalne spotkanie. Życzymy samych sukcesów oraz największych produkcji muzycznych.
Alina Gościk, Małgorzata Wirkowska