16 października 2023 roku gościliśmy w naszej szkole przedstawicieli Policji z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku oraz Starostwa Powiatowego w Białymstoku.

Policjantki miały zajęcia prewencyjne w dwóch grupach wiekowych. Uczniowie klas pierwszych zostali zapoznani z zasadami bezpiecznej drogi do szkoły. Mogli przećwiczyć różne sytuacje drogowe i właściwy sposób zachowania. Dużą frajdę sprawili maluchom przedstawiciele starostwa, którzy wręczyli dzieciom odblaski. Uczniowie klas VII i VIII zostali zapoznani z odpowiedzialnością prawną nieletnich za niewłaściwe zachowania młodzieży związane z uleganiem nałogom, agresją i przemocą rówieśniczą, wandalizmem, hejtem.

Mam nadzieje, że zajęcia wzbudzą refleksje i przyczynia się do bezpieczeństwa w różnych aspektach życia dzieci i młodzieży.

Pedagog: Ewa Bielawska