1 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej w Gródku świętowaliśmy uroczystość z okazji Dnia Dziecka pod hasłem „Świętujemy Dzień Dziecka – chcemy być szczęśliwi i nie ulegamy pokusom”. Celem spotkania było wyposażenie uczniów w wiedzę i umiejętności niezbędne w podejmowaniu właściwych decyzji między innymi: wyrabianie umiejętności asertywnego odmawiania, wykształcenie nawyku zdrowego stylu życia oraz prowadzenie działań zmierzających do zmniejszenia rozmiarów niekorzystnych zjawisk występujących w szkole i ich zapobieganie, integracja zespołów klasowych, zaprezentowanie talentów i umiejętności uczniów.
Uczniowie poznali sposoby obchodzenia Dnia Dziecka w różnych państwach, współdziałali w grach i zabawach, zachowywali bezpieczeństwo podczas aktywności. Poznawali zagrożenia wynikające z uzależnień. Integrowali się ze sobą. Wzmacniali poczucia własnej wartości. Nauczyli się bezpiecznych zachowań spędzania wolnego czasu. Wszystkie te działania służyły podniesieniu poziomu bezpieczeństwa w szkole i poza szkołą.
Pragniemy podziękować i zaznaczyć, że uroczystość nie mogłaby się odbyć bez zaangażowania i współpracy z: Panem Wójtem Gminy Gródek Wiesławem Kuleszą wraz z pracownikami Urzędu Gminy Gródek, Komisariatem Policji w Gródku, Ochotniczą Strażą Pożarną w Gródku, Strażą Graniczną w Bobrownikach, Strażą Ochrony Kolei w Białymstoku, Radą Rodziców. Dziękujemy również wszystkim pracownikom szkoły, którzy dołożyli wszelkich starań by ta uroczystość przebiegała bezpiecznie, radośnie i aktywnie.
Uroczystość prowadziły Anna Wasilewska i Ewelina Ostapczuk.
Atrakcje z których wszyscy mogliśmy korzystać to: fotobudka, dmuchańce, strzelnica, gry i zabawy sportowo – rekreacyjne, pokazy sprzętu straży granicznej, policji, straży pożarnej, służby ochrony kolei, stoisko ekologiczne urzędu gminy oraz stoiska klas IVa i IVb, na których można było skosztować słodkich przekąsek i orzeźwiającej lemoniady.
Na każdego czekał wyśmienity bigos przygotowany przez kucharki naszej szkoły.
Uroczystość koordynowały: wicedyrektor Danuta Garkowska, pedagog Ewa Bielawska, psycholog
Ewelina Ostapczuk oraz wychowawcy i nauczyciele wychowania fizycznego.