⚽️ Uczniowie SP w Gródku na meczu Polska – Mołdawia
Uczniowie naszej szkoły 15.10.2023 roku uczestniczyli w meczu Reprezentacji Polski z Mołdawią (Eliminacje do EURO 2024). Spotkanie obu drużyn odbyło się na PGE Narodowym w Warszawie. Obserwowanie rywalizacji piłkarzy, wspólny doping, pobyt na dużym obiekcie sportowym to była okazja do kształtowania prawidłowych postaw kibica sportowego, poznania zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas odbywania się masowych imprez sportowych, uświadomienia sobie roli i zasad bezpiecznego kibicowania. Uczestnictwo w takim meczu to też dobry trening kontroli własnych emocji związanych z przeżywaniem udanych lub nieudanych akcji podbramkowych. Wspólny wyjazd to też moment kiedy młodzież może się poznać w warunkach innych niż szkoła. Jest to więc możliwość większej integracji, a przez to ograniczenia zachowań agresywnych. To też moment kiedy nauczyciele mogą zachęcać uczniów do aktywności sportowej, do spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i ciekawy bez używek, do nawiązywania nowych, pozytywnych relacji rówieśniczych. Pomysłodawcą i współorganizatorem wyjazdu była pani Alina Gościk. Uczniowie klas siódmych wyjechali pod opieką pani Małgorzaty Wirkowskiej i pani Moniki Jaroszuk.
⚽️ Serdecznie dziękujemy władzom Klubu GKS Gródek Panu Danielowi Owerczuk i Damianowi Owerczuk za pomoc w uzyskaniu biletów.
⚽️ Bezpłatne bilety na mecz przekazał Podlaski Związek Piłki Nożnej, za co bardzo dziękujemy.
⚽️ Wyrazy wdzięczności kierujemy dla Banku Spółdzielczego w Białymstoku, a szczególnie dla Pana Marka Poskrobko, Dyrektora Oddziału w Gródku, za współfinansowanie części kosztów wyjazdu.
Marzenie uczniów zobaczyć na żywo reprezentantów naszego kraju i zaśpiewać hymn Polski na Stadionie Narodowym udało się spełnić.
Podlaski ZPN Bank Spółdzielczy w Białymstoku, Oddział w Gródku GKS Gródek