Wolontariusze z Kubusiem Puchatkiem w przedszkolu

Kubuś Puchatek jest jednym z najbardziej znanych i lubianych literackich postaci dla dzieci. Twórcą Kubusia Puchatka jest angielski pisarz Aleksander Alan Milne. Napisał on książkę specjalnie dla swojego syna Krzysia, który urodził się w 1920 roku. Tego niezwykle przyjaznego, ale nieco niezdarnego puchatego misia, kochającego miód, znają i uwielbiają dzieci na całym świecie. Kubuś w prosty sposób uczy wielu życiowych mądrości, pokazuje, że warto cieszyć się z najmniejszych nawet rzeczy, jest życzliwy dla innych, a przyjaźń i pomaganie przyjaciołom są dla niego bardzo ważne. W 1997 roku mianowano nawet Kubusia Puchatka Ambasadorem Przyjaźni przy ONZ.

18 stycznia w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka wolontariusze Szkolnego Koła Młodszego Wolontariatu odwiedzili dzieci z grupy III i IV z Przedszkola Samorządowego w Gródku. Maja Popławska, Maja Mieleszko, Wiktoria Kubiak i Kornelia Matulewicz przeczytały fragment bajki o kubusiowych przygodach. Mali słuchacze z uwagą i zaciekawieniem śledziły przygody Kubusia i jego przyjaciół. Wszystkie przedszkolaki z ogromną radością układały też bajkowe puzzle. Następnie poszły w ruch kredki ołówkowe, świecowe, pastelowe, aby pokolorować postać Kubusia Puchatka wg własnego pomysłu. Misiowe zajęcia dopełniło to, co wszystkie dzieci lubią – baloniki i zdrowe przekąski. W tym szczególnym dniu nie zabrakło też bajkowej muzyki, dobrej zabawy i uśmiechu na twarzach dzieci, wolontariuszy i pań.

Celem organizacji tych szczególnych zajęć było budzenie zainteresowań czytelniczych literaturą dziecięcą oraz czerpania radości ze wspólnych zabaw.

Fragmenty Kubusiowego dnia we wspomnieniach wolontariuszek:

Maja M. – „Na zajęciach Kubusiowych w przedszkolu było naprawdę fajnie. Dzieci z uwagą wysłuchały opowiadania, a nam czytało się bardzo miło. Nasza wizyta przebiegała w sympatycznej atmosferze”.

Maja P. – „Dzieci w przedszkolu były bardzo zaciekawione książką i zabawami, które tam przeprowadziłyśmy. Było bardzo ciekawie i fajnie. Dzieci pokazywały też nam swoje zabawki jakie mają, gdy czekaliśmy aż wszyscy  skończą układać puzzle. Było świetnie, zabawnie, miło i ciekawie”.

Serdecznie dziękujemy p. Lillii Gierasimczyk i p. Marcie Grycuk za miłe przyjęcie i prezenty dla naszych wolontariuszek.

Projekt „Profilaktyczny dzień z Kubusiem Puchatkiem” dofinansowany został przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gródku.

Koordynatorzy: Alina Gościk, Ewa Zielińska, Monika Jaroszuk, Małgorzata Wirkowska, Emilia Artemiuk.

Fot. p. Agnieszka Ławniczuk, Wolontariusze.