СУПРАЦОЎНІЦТВА З ГАЗЕТАЙ  “НІВА” ПРАЦЯГАЕЦЦА

Вельмі цешыць, што вучні нашай школы ўсё больш актыўна цікавяцца  беларускамоўнымі выданнямі. Не проста цікавяцца, але з кожным днём усё актыўней супрацоўнічаюць з імі.

Плённа працягвае сваю   дзейнасць  вучань 5б  класа Караль Каліноўскі. Ён, як сапраўдны журналіст, піша ў газету “Ніва” кароткія рэпартажы з месца падзей.  Караль расказаў , як прайшло мерапрыемства, прысвечанае цукроваму заводу, які калісьці , напэўна, быў  у Гарадку.

Прыемна, што да гэтай справы далучыліся таксама вучаніцы  3б класа Лена Цярэшчук і Кінга Ваўранюк.  Лена напісала тэкст пра ўрокі беларускай мовы, а Кінга расказала пра сваю сям’ю, а найбольш пра любімую мамачку. Віншуем дзяўчынак  з першымі крокамі ў журналістыцы.

Самы прыемны момант супрацоўніцтва-  падарункі ад рэдакцыі газеты “Ніва” за правільна адгаданыя польска- беларускія крыжаванкі.   Іх атрымалі  Дар’я Ляўкевіч, Ян Ляскоўскі, Лідзія Булатовіч.

Рэдакцыя газеты запрашае вучняў школы да супрацоўніцтва таксама летам і з нецярплівасцю чакае новых артыкулаў пра  цікавыя падзеі падчас канікул.

WSPÓŁPRACA Z GAZETĄ “NIWA” TRWA

Bardzo się cieszę, że uczniowie naszej szkoły są coraz bardziej zainteresowani publikacjami w języku białoruskim. Nie tylko zainteresowani, ale z każdym dniem coraz aktywniej współpracują  z gazetą „Niwa”.

Owocnie kontynuuje swoją działalność uczeń klasy 5b Karol Kalinowski. On, jak prawdziwy dziennikarz, pisze do gazety  krótkie relacje z miejsca wydarzeń. Karol opowiedział, jak przebiegła impreza poświęcona cukrowni, która kiedyś prawdopodobnie była w Gródku.

Miło, że do tej sprawy dołączyły się  również uczennice klasy 3b Lena Tereszczuk i Kinga Wawreniuk. Lena napisała tekst o lekcjach języka białoruskiego, a Kinga opowiedziała o swojej rodzinie, a przede wszystkim o swojej ukochanej mamie. Gratulujemy dziewczynom pierwszych kroków w dziennikarstwie.

Najprzyjemniejszym momentem współpracy są prezenty od redakcji gazety “Niwa” za poprawnie odgadnięte polsko-białoruskie krzyżówki. Otrzymali je Daria Liaukiewicz, Jan Laskowski, Lidia Bulatowicz.

Redakcja Gazety zaprasza uczniów szkoły do współpracy również latem i z niecierpliwością czeka na nowe artykuły o ciekawych wydarzeniach w czasie wakacji.